Gündem

AKP, İBB’yi kaybedeceğini anladığı için yaptı!

3 yıl önce

AKP, İBB’yi kaybedeceğini anladığı için yaptı!


İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından ihale edilen Ataköy Uluslararası Gençlik Merkezi inşaatı Gençlik ve Spor Bakanlığı’na devredildi.
 
İBB, 35 milyon liraya ihale ettiği Bakırköy’deki Ataköy Uluslararası Gençlik Merkezi inşaatını seçime günler kala Gençlik ve Spor Bakanlığı’na devretmek üzere protokol hazırladı. Hazırlanan protokolün tüm yazışmaları 18 Haziran günü bir gün içinde yapılması dikkatleri çekti.
 
İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile Gençlik ve Spor Bakanlığı arasında 18 Haziran günü “Birleşmiş Milletler Gençlik Merkezi” yapım işi devir protokolü hazırlandığı ortaya çıktı. Protokole göre ihalesi tamamlanan gençlik merkezi, bakanlık tarafından mevcut durumu ile devralınacak. İnşaatlarının tamamlanması ve yüklenici firma ile doğacak olan hakediş ödemeleri bakanlık bütçesinden karşılanacak.
 
İBB 2016 yılında 23 dönümlük arazi üzerinde gençlik merkezi için inşaatı yaptırmak üzere 35 milyon liralık ihale düzenlemişti.
 
İBB’NİN İÇİ BOŞALTILIYOR

 

CHP İBB Grup Sözcüsü Tarık Balyalı, AKP’nin 23 Haziran’da seçimi kaybedeceğini anladığı için İBB’nin içini boşalttığını söyledi ve “Seçime günler kala hazırlanan bu protokol gayri ahlaki. İBB’nin içini boşaltmak için etik dışı işlere imza atıyor” dedi.
 


İlgili konular

erdoğan

İBB’nin otobüs alımını 14 aydır onaylamayan Erdoğan'dan Konya'ya kıyak

6 ay önce

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin 300 yeni otobüs alımı 14 aydır onaylanmazken AKP'li Konya Büyükşehir Belediyesi'nin 75 yeni otobüs alımı Cumhurbaşkanlığı tarafından 2022 Yatırım Programı'na alındı....Devamını oku
ENSAR, TÜRGEV

AKP'ye yakın öğrenciye 770 lira

10 ay önce

ENSAR, TÜRGEV, TÜGVA ve İlim Yayma Cemiyeti yurtlarında kalan öğrencilere geçen yıl günlük 8 TL barınma, 13.5 TL de beslenme yardımı yapıldı....Devamını oku