Gündem

AKP İstanbul İl Başkanlığ tüneli projesini durdurdu

3 gün önce

tünel

AKP İstanbul İl Başkanlığı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB)'nin Dolmabahçe-Levazım Tüneli projesini durdurduğunu öne sürdü.

AKP İstanbul İl Başkanlığı'nın yaptığı açıklamada, projenin durdurulduğu iddia edildi.

 

Açıklamada, "Proje sayesinde; Taksim, Kabataş ve Kağıthane yönünden gelen araçlar; Zincirlikuyu, Levent, Etiler ve Ortaköy yönüne kesintisiz bir şekilde ulaşabilecekti. Böylece Dolmabahçe-Levazım arasında 70 dakikayı bulan yolculuk süresi 5 dakikaya inecekti.

 

AK Parti döneminde yapımı hızla devam eden projede, tünelin 1.400 metrelik kısmının imalatları tamamlanmıştı. Bugüne kadar da yaklaşık 220 milyon TL'lik yatırım yapılmıştı.

 

İstanbul trafiğine adeta can suyu olacak, özellikle maç günlerinde sıkışan trafiğe nefes aldıracak proje; CHP'li İBB yönetimi tarafından durduruldu" ifadeleri yer aldı.

 

İBB 'den ise iddialara ilişkin henüz açıklama yapılmadı.İlgili konular

akp

AKP üç gün kampa girecek

1 gün önce

AKP Kızılcahamam’da üç gün sürecek kamp yapacak. Kampta, partiyi 2023 seçimlerine götürecek yeni yol haritası şekillendirilecek. Teşkilatın 2023 projeksiyonunu içerecek rapor Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sunulacak....Devamını oku
bakan

Karaismailoğlu: Kanal İstanbul projesiye hizmetlerimizi taçlandıracağız

1 hafta önce

Kanal İstanbul projesiyle ilgili olarak açıklama yapan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, "Modern bir dünya kentinin ulaşım altyapısını kurmak üzere çıktığımız bu yolda İstanbul'a Marmaray, Avrasya Tüneli, Yavuz Sultan Selim Köprüsü gibi çok önemli eserleri kazadırdık" dedi....Devamını oku