Sağlık

AKP kongrelerinin yapıldığı şehirlerde koronavirüs patlaması yaşanıyor

2 hafta önce

akp

Sağlık Bakanlığı'nın açıkladığı son koronavirüs verilerinde Samsun, Ordu, Giresun, Trabzon ve Rize gibi Karadeniz illerinde, İstanbul ve Ankara gibi kentlerin üç, dört katı vaka artışı oldu.

İllere göre haftalık (8-14 Şubat) Covid-19 vaka sayısı her 100 bin kişide Trabzon’da 228,02, Rize’de 202,44, Ordu’da 194,42, Giresun’da 184,34 ve Samsun’da ise 171,29 olarak kaydedildi. Buna mukabil, her 100 bin kişide vaka oranı İstanbul’da 60,19, Ankara’da 35,49 ve İzmir’de 44,39 olarak gerçekleşti.

 

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan geçen hafta vaka sayısının en fazla olduğu Rize'de kapalı spor salonunda kongre düzenlemişti. Burada sarfettiği şu sözü, "Salgının olduğu bir dönemde kongre yapıyoruz ve Rize’de salon lebalep (tıklım tıklım) dolu" büyük tepkilere sebep olmuştu.

 

Erdoğan, gelen tüm tepkilere rağmen dün de Trabzon AKP İl Kongersi’ne katıldı ve salonda yine sosyal mesafe kurallarına riayet edilmediği görüldü.

 İlgili konular

uşak

AKP Uşak vekili: Şehrin 'düşük riskli' olmasını tarhanaya bağladı

44 dakika önce

AKP Uşak Milletvekili İsmail Güneş, şehrin 'düşük riskli' iller arasında yer almasına ilişkin enteresan değerlendirme yaparak, "Çocukluğumuzdan bu yana şifa kaynağı olduğuna inandığımız Uşak tarhanasının da büyük rolünün olduğunu düşünmekteyiz" diye konuştu....Devamını oku
İsa Güven

Esnaftan Erdoğan’a çağrı: Hibe kredi verilmeli

6 saat önce

Aylardır kapalı olan kahvehane, restoran gibi işletmelerin saat 07.00-19.00 arasında açık olacağı duyurulurken, kararı olumlu karşılayan ancak esnafın maddi destek olmadan toparlanamayacağını vurgulayan Kahveciler ve Esnaf Odası Başkanı İsa Güven, “Sayın Cumhurbaşkanından talebimiz imdat diyoruz, yardım. Bize borç kredi değil hibe kredileri verilmesini istiyoruz” dedi....Devamını oku