Politika

AKP milletvekili: "Çöküşü yaşıyoruz"

3 yıl önce

AKP milletvekili: "Çöküşü yaşıyoruz"


AKP’de yerel seçimlerin ardından başlayan kriz, Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu'nun istifaları ile derinleşirken, isminin açıklanmasını istemeyen bir AKP Milletvekili, partideki durumu, "çöküşü yaşıyoruz" diyerek yorumladı.

 

AKP’de parti içi kaosun önü alınamıyor. İhracı istenen Ahmet Davutoğlu ve ekibinin dün itibariyle partilerinden istifa etmelerini, birçok eski milletvekili ve parti teşkilatlarında görev almış isimlerin istifaları izlemeye başladı.
 
Yaşanan gelişmeler, Ali Babacan’dan sonra Ahmet Davutoğlu’nun da partiden ayrılmasının yerel seçim hezimetinin ardından AKP’de başlayan krizin büyük bir ayrışmaya doğru gittiğini gösteriyor.
 
İsminin açıklanmasını istemeyen bir AKP Milletvekili, partisinin geldiği noktayı “çöküşü yaşıyoruz” diyerek yorumladı. AKP’li vekil, Erdoğan'ın partisini yeniden toparlamak için üst üste yaptığı toplantıların da sonuç vermediğini belirterek, “Parti içerisinde farklı seslerin ithamlara uğratılması, yaşanan rahatsızlıkları ve krizi daha da büyütüyor.
 
Teşkilatlarda bile AK Parti’nin ‘aile partisi’ haline geldiği inancı var. Yerel seçimlerin ardından ne partideki çatlaklara ne de ülke sorunlarına yönelik tatmin edici adımların atılmaması, AK Parti’yi giderek çöküşe sürüklüyor. Bu gidişatın sonucunda da parçalanma kaçınılmaz” dedi.
 


İlgili konular

kriz

AKP’li Eroğlu dalga geçer gibi konuştu: Dünya’da kriz var, Türkiye’de yok

6 ay önce

AKP Afyonkarahisar Milletvekili, "Dünyada kriz var ama Türkiye’de kriz yok. Bu açık.” diye konuştu....Devamını oku
AKP

AKP’li belediye başkanının korumasından 15 yaşındaki çocuğa cinsel istismar

6 ay önce

Uludere’de 15 yaşındaki çocuğa cinsel istismarda bulunan iki korucudan biri olan Cengiz Yıldız’ın, AKP’li Uzungeçit Belediyesi Başkanı Cemil Yıldız’ın yakın koruması olduğu ortaya çıktı....Devamını oku