Politika

AKP Sözcüsü Çelik: Şartlar ne olursa olsun Kazakistan'ın yanındayız

2 hafta önce

çelik

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, MYK gündemine ilişkin açıklamalarda bulundu. Kazakistan'daki durumu çok yakından takip ettiklerini belirten Çelik, "Şartlar ne olursa olsun Kazakistan'ın yanındayız." dedi.

Kılıçdaroğlu'na da yüklenen Çelik, "Sayın Kılıçdaroğlu televizyon programına çıktı, gerçekle alakası olmayan bir sürü iddiada bulundu. Hem Ulaştırma Bakanımız hem Meclis başkanımız gereken cevabı verdiler." diye konuştu.

 

Çelik'in Kazakistan'la ilgili açıklaması şöyle:

 

"Kazakistan'daki durumu çok yakından takip ediyoruz. Kazakistan ile köklü ilişkilerimiz var. Burada ortaya çıkan tabloyu yakın bir şekilde takip ediyoruz. Kazak halkının istediği şekilde Kazakistan'ın barışını koruyacak şekilde bu sıkıntılı günlerin de geride bırakılmasıdır. Türkiye, her zaman Kazakistan'ın yanında olacaktır. Şartlar ne olursa olsun Kazakistan'ın yanındayız."

 

 

 İlgili konular

çelik

AKP Sözcüsü Çelik "Ukrayna krizi" hakkında konuştu

17 saat önce

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, "Türkiye hem Rusya ve hem de Ukrayna tarafında olumlu karşılanan mesajları ortaya koyuyor" diye konuştu...Devamını oku
lpg

Kazakistan'daki protestolarda ölen kişi sayısı açıklandı: 225

1 hafta önce

Kazakistan Başsavcılığı ve Sağlık Bakanlığı'ndan yapılan açıklama göre, Kazakistan'daki protestolarda 225 kişi hayatını kaybetti....Devamını oku