Politika

AKP Sözcüsü Çelik: Şartlar ne olursa olsun Kazakistan'ın yanındayız

1 yıl önce

çelik

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, MYK gündemine ilişkin açıklamalarda bulundu. Kazakistan'daki durumu çok yakından takip ettiklerini belirten Çelik, "Şartlar ne olursa olsun Kazakistan'ın yanındayız." dedi.

Kılıçdaroğlu'na da yüklenen Çelik, "Sayın Kılıçdaroğlu televizyon programına çıktı, gerçekle alakası olmayan bir sürü iddiada bulundu. Hem Ulaştırma Bakanımız hem Meclis başkanımız gereken cevabı verdiler." diye konuştu.

 

Çelik'in Kazakistan'la ilgili açıklaması şöyle:

 

"Kazakistan'daki durumu çok yakından takip ediyoruz. Kazakistan ile köklü ilişkilerimiz var. Burada ortaya çıkan tabloyu yakın bir şekilde takip ediyoruz. Kazak halkının istediği şekilde Kazakistan'ın barışını koruyacak şekilde bu sıkıntılı günlerin de geride bırakılmasıdır. Türkiye, her zaman Kazakistan'ın yanında olacaktır. Şartlar ne olursa olsun Kazakistan'ın yanındayız."

 

 

 İlgili konular

Çelik:

AKP sözcüsü Çelik polisin tavrını sert buldu: Orantısız güç meşru sayılamaz

10 ay önce

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, AK Parti Merkez Yürütme Kurulu toplantısı sonrası gündeme dair yaptığı açıklamada, Adana’da kapatılan Furkan Vakfı üyelerinin izinsiz yürüyüşüne sert polis müdahalesi ile ilgili olarak, ‘Orantısız güç meşru sayılamaz.’ ifadelerini kullandı....Devamını oku
çavuşoğlu

Bakan Çavuşoğlu, ikinci kez Koronavirüs'e yakalandı

11 ay önce

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, resmi ziyarette bulunmak üzere gittiği Kazakistan'da yaptırdığı Covid-19 testinin pozitif çıktığını söyledi....Devamını oku