Politika

AKP Sözcüsü Çelik'ten `bildiri` açıklaması: Baştan aşağı reddediyoruz

2 hafta önce

akp

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, AKP MYK toplantısının ardından 104 emekli amiralller bildirisi hakkında önemli açıklamalar yaptı.

AKP'li Çelik'in açıklamalarından bazı bölümler şöyle:

 

"MYK'mız kayıtsız ve şartsız bir şekilde bu bildiriye karşıdır."

 

"Bildirinin neye hizmet ettiğini biliyoruz. Tek hizmet etmediği şey, Türkiye Cumhuriyeti'dir, Türkiye'nin demokrasisi, sivil siyasetidir"

 

"Demokrasiyi virüs olarak gördükleri için muhtıra olmaksızın kendilerinin aşılamayacağına inanıyorlar. Bu üslupla, bu içerikle gece yarısı böyle yayınlanmasının ne gibi masum tarafı olabilir? Ses çıkarılınca ne oluyor, fikir hürriyeti diyorlar.

 

Siz askeri sıfatları kullanarak, örgütlenerek bildiri yayınlayacaksınız ve bunun masum görünmesini isteyeceksiniz. Bununla güçlü bir mücadelenin devam etmesi gerekiyor. Sivil toplumundan üniversitelere son derece güçlü tepki verilmesinden memnun duyuyoruz. Böyle bir teşebbüs karşısında güçlü bir şekilde sahiplenmenin olması, Türkiye'nin kazanımlarının artık kurumsallaştığını göstermektedir."İlgili konular

ömer çelik

AKP Sözcüsü Çelik: Yunan Dışişleri Bakanı Ankara ile konuşmak için gelmemiş

3 gün önce

AKP Sözcüsü Ömer Çelik MYK toplantısı sonrası yaptığı açıklamada Yunan Dışışleri Bakanı Dendias'a tepki göstererek "Son derece bağnaz, saygısız şekilde Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni ve milletimizi itham etmesi, diplomasi tarihine yakışıksızlık örneği olarak girecektir." diye konuştu....Devamını oku