Politika

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, MYK sonrası konuştu

1 hafta önce

çelik

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplanan AKP Merkez Yürütme Kurulu (MYK) sonrası çarpıcı açıklamalar yaptı.

AKP Merkez Yürütme Kurulu (MYK) Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında olağan toplantısını yaptı. AKP Sözcüsü Ömer Çelik, kritik toplantının ardından basın mensuplarının karşısına geçti.

 

AKP’li Çelik, basın toplantısında bazı açıklamalarda bulundu. Çelik'in yaptığı açıklamalarda öne çıkan satırbaşları şöyle:

 

"Toplantımızdan sonra Sayın Cumhurbaşkanımız da aşı olacaktır. Bunun kamuoyu ile paylaşılmasını istemiştir. Kendileri aşı olarak, toplumdaki tereddütü ortadan kaldırmak için toplantımızdan sonra aşı olmak için ilgili yere geçecektir.

 

Sayın Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ‘Sözde Cumhurbaşkanı’ demesi vaahim olmuştur. Bir şeye gayrimeşru olduğu zaman varlığının temelinde hiçbir meşru olmadığı zaman ‘Sözde’ dersiniz. Sözde terör örgütünün, sözde liderleri dersiniz. Buna benzer ifadeler kullanırsınız. Bunu gayrimeşru yapılar için kullanırsınız.

 

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı için bu ifadeleri kullanmak yakın tarihte 27 Nisan 2007’de hükümetimize karşı verilmeye çalışılan muhtıra teşebbüsünde gündeme gelmiştir. O zaman denilmiştir ki, ‘Biz özde değil, sözde Cumhurbaşkanı istiyoruz’ denilmiştir. Peki, bunun ölçüsü ne? Yukarıdan aşağıya bir şeyler sayıyor. Bu ölçülere uyarsa özde, uymazsa sözde Cumhurbaşkanı oluyor diyor."

 

 İlgili konular

mhp

Davutoğlu: Erdoğan yeni arayışlar içinde

17 saat önce

Gelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu, "Erdoğan yeni arayışlar içinde. Tekrar giydi Milli Görüş gömleğini" ifadeleri ile Erdoğan'ı sert bir şekilde eleştirdi....Devamını oku
Dalia Ziada

Hasm’ın, terör örgütleri listesine alınması Erdoğan’ı çıkmaza soktu

2 gün önce

ABD Dışişleri Bakanlığı'nın, geçtiğimiz hafta Mısır Hasm ve Filistin İslami Cihat Örgütü’nü terör listesine almasından sonra, Erdoğan gerçekten de çıkmaza girdi....Devamını oku