Politika

AKP'den Adana'daki "Polis işkencesi"ne tepki: Kelle alınmalı

8 ay önce

Adana polisi

AKP Ardahan Milletvekili Orhan Atalay, Adana polisinin Furkan Vakfı üyelerine sokak ortasındaki işkencesini sert sözlerle eleştirdi.

Atalay, "Failler sadece cop sallayanlar değil, bugün önemli bir gelişme bekliyorum. Bu Emniyet Müdürü mü olur Vali mi olur onu bilemem" diye konuştu.

 

T24'e özel açıklamalarda bulunan AKP Ardahan Milletvekili Orhan Atalay, Furkan Vakfı'nın tutuklu 8 üyesi için organize ettikleri yürüyüşe polis müdahale ederken oluşan görüntülerin kabul edilemez olduğunu söyledi."Hiç kimse bu görüntülere göz yummamızı bekleyemez" diyen Atalay şöyle konuştu:

 

"Bu kötü görüntüler 30 yıldır unutulmuştu. Hiç kimse bu görüntülere göz yummamızı bekleyemez. AK Parti'nin Türkiye'yi nereden nereye getirdiği belli. Furkan Vakfı'nı bilmem. Kime yapılırsa yapılsın bu kabul edilemez. Mağdurun kimliği sorulmaz.

 

Bu böyle olmamalıydı. AK Partili bir vekil olarak kabul edilemez buluyorum. Bu manzarayı kabul etmiyorum. Münferit de olsa bu görüntüleri küçümseyemeyiz. Mülkiye müfettişleri ile yapılanlar geçiştirilemez. Bu fotoğrafın hafızalardan silinmesi için kim emir vermişse kim organize etmişse toplumun gözü önünde cezalandırılmalı. Bu ülke işkencelerden faili meçhul cinayetlerden çok çekti.

 

Bu olay çok büyük bir olay. AK Partilileri rahatsız etti. Çünkü sorumluluk bizde. Failler sadece cop sallayan polisler değildir. Ben bugün önemli bir gelişme bekliyorum. Bu emniyet müdürü mü olur vali mi olur onu bilemem."

 

Orhan Atalay Twitter'dan yaptığı açıklamada da "Dün Adana’da olan-bitenler tek kelime ile vahşettir. Kimden gelirse gelsin, kime karşı işlenmiş olursa olsun. Bu vahşetin fotoğrafını tarihin ve toplumun hafızasından silecek tek şey tüm faillerin en etkin şekilde cezalandırılmasıdır" dedi.
İlgili konular

polis tutuklama

81 yaşındaki yaşlı kadına 1,5 milyon liralık vurgun

8 ay önce

Kadıköy'de 81 yaşındaki yaşlı kadın, kendisini polis olarak tanıtan telefon dolandırıcılarına bir poşet içine koyduğu 1.5 milyon TL'lik ziynet eşyasını teslim etti....Devamını oku