Politika

AKP’den Ali Babacan açıklaması: Dikkate değer yeni bir şey bulmak mümkün değil

2 yıl önce

AKP’den Ali Babacan açıklaması: Dikkate değer yeni bir şey bulmak mümkün değil


AKP Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, kurucusu olduğu AKP’den istifa eden ve uzun süre sonra ilk kez dün akşam canlı yayına çıkan eski bakan Ali Babacan’ın eleştirilerine ilişkin, “17 yılda birçok ayrılmalara vesile oldu. Trende inenler oldu. Trende inenlerin de neler söylediğini, argümanlar ortaya koyduğunu gördük. Açıklamalarında dikkate değer yeni bir şey bulmak mümkün değil” dedi.
 
Ünal canlı yayındaki açıklamasını şöyle sürdürdü: 
 
"Kamuoyu çalışmalarını geniş bir şekilde takip ediyoruz. Parti kurmak isteyenlere 31 Mart ve 23 Haziran seçimlerini bekledi. Türkiye'de siyasi boşluk yok AK Parti nezdinde. CHP nezdinde baktığınızda çok ciddi bir siyasi boşluk var"
 
Babacan ne demişti?
 
Yeni parti kurma hazırlığı içinde olduğu bilinen Ali Babacan, kurucusu olduğu AKP’den istifa etmesinin ardından ilk kez canlı yayına katıldı.  Babacan bugün HaberTürk TV'de yayımlanan Teke Tek programında saat 21.00'da Fatih Altaylı'nın sorularını yanıtladı.
 
2019'un sonuna kadar partinin tüzel kişiliğini kurmayı amaçladıklarını söyleyen Babacan öncelikli sorunlar olarak ekonomi, insan hakları ve ifade özgürlüğü ihlalleri, demokrasi ve parti içi demokrasiyi gösterdi. Babacan AKP içinde bu ilke ve değerler örselendiği için ayrıldıklarını ifade etti.
 
"Türkiye'deki problemlerin mevcut yönetimle çözülemeyeceğini" söyleyen Babacan kadro hareketi ve ortak akılla çalıştıklarını, sorunlar üzerine çalışma kurulları oluşturulduğunu belirtti.


İlgili konular

kadın öldürüld

Son 20 yılda 7 bin 71 kadın öldürüldü, 30 bin 446 kişi işkenceye uğradı

6 ay önce

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, ‘AKP Hükümetinin 20 Yıllık Hak İhlalleri Enkaz Raporu’nu yayınladı....Devamını oku