Politika

AKP’den Erdoğan’a sorular yönelten Kılıçdaroğlu’na tepki!

1 hafta önce

akpömer

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Gara’da şehit olan 13 asker ve polise ilişkin olarak AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sert tepki …

Gara’da şehit olan 13 asker ve polise ilişkin olarak AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sert tepki gösteren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ”13 şehidimizin sorumlusu olan Erdoğan’a 83 milyon vatandaşım adına soruyorum” diyerek 5 maddelik soru yöneltti.

 

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, Twitter hesabından yaptığı paylaşımla, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sorular yönelten Kılıçdaroğlu’nu “terörün siyasi propagandasını” yapmakla suçladı.

 

Çelik, şunları kaydetti:

 

“Kılıçdaroğlu’nun “13 şehidimizin sorumlusu Erdoğan’dır” diyerek Türkiye Cumhurbaşkanı’nı itham etmesi, Türkiye’nin terörle mücadelesini hedef alan bir provokasyondur.

 

Teröre karşı söylenmesi gereken sözün, Türkiye Cumhurbaşkanı’na söylenmesi, terörün siyasi propagandasından başka birşey değildir. PKK terör örgütüne söylemesi gereken sözün Türkiye Cumhurbaşkanı’na söylenmesi sadece terörün sözcülerinden duyduğumuz karanlık bir yaklaşımdır.”

 

KILIÇDAROĞLU NE SORMUŞTU?

 

* ”13 Şehidimizin sorumlusu olan Erdoğan’a 83 milyon vatandaşım adına soruyorum” diyen Kılıçdaroğlu, Erdoğan’a şu soruları yöneltti:

 

* Bölücü terör örgütünün, tam 5,5 yıl elinde tuttuğu vatan evlatlarını kurtarmak için 2015 tarihinden bu yana Başbakan olarak ya da Cumhurbaşkanı olarak ne yaptınız?

 

* Terör örgütünün başı Abdullah Öcalan’dan seçimlerde size yardımcı olması için mektup dilenirken, neden vatan evlatlarının serbest bırakılması için çağrı yapmasını istemediniz? İstanbul Seçimleri sizin için 13 vatan evladından daha mı kıymetliydi?

 

* Yıllarca ”Dostum Trump” diye böbürlenip durdunuz. Neden dostluğunuzu, vatan evlatlarımızı terör örgütünün elinden kurtarmak için kullanmadınız?

 

* Daha önce benzer hadiselerde sorunun çözümüne büyük katkıları olmuş İnsan Hakları vakfı, İnsan Hakları Derneği, Mazlum-Der gibi ulusal ve uluslararası insan hakları örgütlerine, terör örgütünün elinde tuttuğu evlatlarımıza zarar gelmemesi ve serbest bırakılmaları için en azından çağrıda bulunmak hiç mi aklınıza gelmedi?

 

* Rize’de yaptığınız açıklamalarda sınır ötesi operasyonun hedeflerinden birinin de şehit olan 13 evladımızın kurtarılması olduğunu, ancak başaramadığınızı söylediniz. 13 vatandaşımızın kurtarılması amacıyla başlatılan operasyondaki başarısızlığı kim üstlenecek? Bu işin sorumlusu kim?İlgili konular

özkoç

Özkoç: Bu olayın en büyük azmettiricisi İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dur

1 gün önce

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’na yönelik linç girişimi davası hakkında konuşan CHP Grup Başkanvekili Özkoç, “Bu olayın en büyük azmettiricisi İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dur." dedi....Devamını oku
çilez

AKP'li Çilez'den 'X, Y, Z kuşağı' tepkisi

6 gün önce

Bireylerin aile içinde "X, Y, Z kuşağı" olarak tanımlanmamasını isteyen AKP'li Milletvekili Hasan Çilez, bu tanımlamaların "aile içerisinde hiyerarşiyi ve toplum düzenini bozacağını" öne sürdü....Devamını oku