Politika

AKP'den Süleyman Soylu'ya bir tepki daha

1 ay önce

soylu

İçişleri Bakan Süleyman Soylu'nun "Annemle fotomun altına küfreden alçak mahkemeye çıkıyor ve adli kontrolle serbest" şeklinde adalet sistemini eleştirmesine bir tepki de AKP Genel Sekreter Yardımcısı Yasin Bölükbaşı'ndan geldi.

Bölükbaşı, "Bir telefon ötede olan kişilere meramını buradan anlatmaya kalkıyorsan niyetin sorgulanır" dedi.

İçişleri Bakan Süleyman Soylu, sosyal medyada annesi ile olan fotoğrafının altına küfür eden kişinin adli kontrol şartıyla serbest kaldığını belirterek tepki göstererek, "Annemle fotomun altına küfreden alçak mahkemeye çıkıyor ve adli kontrolle serbest" dedi.

 

Soylu'nun bu yöndeki açıklamalarının hemen ardından bir açıklamanın AKP Genel Sekreter Yardımcısı Yasin Bölükbaşı'ndan geldi. Bölükbaşı, "Bir telefon ötede olan kişilere meramını buradan anlatmaya kalkıyorsan niyetin sorgulanır. Parti disiplini dava disiplinidir. Biz böyle gördük böyle öğrendik" dedi.
İlgili konular

çilez

AKP'li Çilez'den 'X, Y, Z kuşağı' tepkisi

4 gün önce

Bireylerin aile içinde "X, Y, Z kuşağı" olarak tanımlanmamasını isteyen AKP'li Milletvekili Hasan Çilez, bu tanımlamaların "aile içerisinde hiyerarşiyi ve toplum düzenini bozacağını" öne sürdü....Devamını oku
terim

Fatih Terim: Maçı seyircisiz biliyorduk ama bayağı seyirci var!

3 hafta önce

Galatasaray teknik direktörü Fatih Terim, Fenerbahçe derbisi öncesi kendisine ve oyuncularına küfürler edildiğini söyledi. Terim, "Maçı seyircisiz biliyorduk ama bayağı seyirci var, takımımıza küfür ediliyor" dedi....Devamını oku