Türkiye Haberleri

AKP’li belediye 50 esnafın dükkanını boşaltması için tebligat gönderdi

1 ay önce

esnaf

50 oto sanayi dükkanı işletmecisine dükkanlarını 15 gün içerisinde boşaltılmaları için tebligat gönderen AKP'li Eyyübiye belediyesi, esnafa ‘iş yeri açma ve çalışma ruhsatı olmadığı’ gerekçesiyle de idari para cezası kesti. Karara tepki gösteren esnaf "Böyle zorlu bir dönemde bu kadar insanı düşünme gibi bir dertleri yok" dedi.

Oto sanayi dükkanı olan 50 esnafa dükkanlarını 15 gün içerisinde boşaltmaları için tebligat gönderen Şanlıurfa'nın AKP'li Eyyübiye ilçe belediyesi ‘işyeri açma ve çalışma ruhsatı olmadığı' gerekçesiyle de birçok esnafa idari para cezası kesti. Esnaf, kendilerine yer bulmak için Eyyübiye Belediye Başkanı AKP'li Mehmet Kuş'tan süre talep ettiklerini ancak olumsuz yanıt aldıklarını kaydetti.

 

Dükkanının boşaltılması için tebligat gönderilen esnaflar arasında olan oto sanayicisi Mehmet Uluğ yaşadıkları sorunu şöyle anlattı:

 

Eyyübiye Belediyesi tarafından biz oto sanayi esnafının çevreye verdiği rahatsızlık gerekçe gösterilerek dükkanlarımızı boşaltmamız için 50 esnafa tebligat gönderildi ve bize bir ay süre verildi.

 

Tebligatlar geldikten sonra biz esnaflar olarak belediye başkanının yanına gittik ve kendisine bir pandemi, kriz ve kış ayında olmamızdan dolayı dükkanlarımızı boşaltamayacağımızı söyledik.

 

Belediye bizleri yerimizden çıkartmak istiyor ama bu dükkanlarımızdan çıktığımızda gidecek yerimiz dahi belli değil. Biz başkandan 6 ay gibi bir zaman istedik ama bu kadar bir sürenin mümkün olmadığını söyledi.

 

Bunun üzerine biz esnaflar olarak yine belediye başkanıyla görüşmek istedik ama görüşme taleplerimizi sürekli erteledi. Dün ise Eyyübiye Belediyesi zabıta ekipleri geldi tebligatları esnaflara vererek dükkanlarımızın yarın itibariyle kapatılacağını söylediler.

 

Bunun üzerine esnaflar olarak toplanıp belediyeye gittik ve belediye başkanıyla görüşmek istedik ancak belediye başkanı olmadığını için yardımcıları ve zabıta müdürüyle görüştük.


Görüşmemizden bir saat sonra belediyeden aradık ve belediye başkanı Mehmet Kuş ile görüşmeye gittik ancak görüşmeden bir sonuç alamadık ve 10 gün içerisinde iş yerlerimizden taşınmamız için müddet verdi.

 İlgili konular

kemalkılıçdaroglu

Kılıçdaroğlu: İnandığım yoldan beni döndüremeyecekler

34 dakika önce

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Aksaray ziyaretinde çiftçilere, banka ve tarım kredi kooperatifi çalışanlarına seslenerek, "Sözüm var; o faizlerin tamamını sileceğim. Ana parayı ödeyeceksiniz. Bunu söylüyorum, kızıyorlar. Ne yaparlarsa yapsınlar, inandığım yoldan beni döndüremeyecekler'' dedi....Devamını oku
esnaf

Son 1 yılda 99 bin 588 işyeri kepenk kapattı, 51 esnaf intihar etti

1 hafta önce

CHP Milletvekili Budak, esnafın pandemiye ekonomik kriz ortamında yakalandığına dikkat çekerek, son 1 yıl içinde en az 99 bin 588 esnafın kepenk kapattığını, 51 esnafın yaşamına son verdiğini ifade etti....Devamını oku