Gündem

AKP’li belediye başkanının korumasından 15 yaşındaki çocuğa cinsel istismar

10 ay önce

AKP

Uludere’de 15 yaşındaki çocuğa cinsel istismarda bulunan iki korucudan biri olan Cengiz Yıldız’ın, AKP’li Uzungeçit Belediyesi Başkanı Cemil Yıldız’ın yakın koruması olduğu ortaya çıktı.

Şırnak’ın Uludere ilçesine bağlı Uzungeçit beldesinde üvey anneyle yaşayan 15 yaşındaki S.A.’nın uzun süre fuhuşa zorlandığı ortaya çıktı.

 

S.A.’ya tecavüz edenlerden Cengiz Yıldız, Semyan Aydemir’in korucu oldukları öğrenildi.

 

Cengiz Yıldız’ın aynı zamanda AKP’li Uzungeçit Belediyesi Başkanı Cemil Yıldız’ın yakın koruması olduğu ortaya çıktı. Tecavüz S.A.’nın ekim ayında gebe kalması üzerine adli mercilere yansıdı.

 

Mezopotamya Ajansı’nda yer alan habere göre üvey annesi tarafından fuhuşa zorlandığı anlatan S.A., karakolda verdiği ifadede, “Ben yaklaşık 7-8 senedir üvey annem olan B.A. ve babam A.A. ile birlikte (...) yaşıyorum.

 

Üvey annem B.A. köyden tanıdığı kişilere para karşılığında benimle cinsel ilişkiye girmelerini sağlıyordu ve ayrıca şiddet uyguluyordu.

 

Dışarıya çıkmama izin vermiyordu. Tava ile başıma vurarak şiddet uyguluyordu. S.A. ifadesinde evlerine gelen Cengiz Yıldız ve Semyan Aydemir tarafından cinsel istismara maruz kaldığını belirtti.

 

Koruyucu olduklarını bilmediğini söyleyen S. A. silahlarının olduğunu ifade etti.

 

‘14 MART’TA ŞİKAYETTE BULUNDU’

 

Fuhuşa zorlanan S.A.’nın evden kaçmaya çalıştığı sırada üvey annesi tarafından başına demirle vurularak durdurulmaya çalışıldığı öğrenildi.

 

Aldığı demir darbesinden sonra yurttaşlar tarafından sağlık ocağına ulaştırılan S.A., durumun ciddi olması nedeniyle önce Uludere Devlet Hastanesine daha sonra ise Şırnak Devlet Hastanesine kaldırıldı.

 

Tedavisinin ardından Silopi ilçesinde bulunan yakınlarının yanına giden S.A., ilk olarak üvey annesinin kendisini darp etmesi nedeniyle şikayette bulundu.

 

Bir süre sonra gebe olduğunu öğrenen S.A., üvey annesi B.A. ile Cengiz Yıldız ve Semyan Aydemir hakkında 14 Mart’ta şikayette bulundu.

 

ÜVEY ANNE VE İKİ KORUCU TUTUKLANDI

 

S.A.’nın şikâyette bulunması üzerine üvey annesi B.A. İle birlikte Cengiz Yıldız ve Semyan Aydemir gözaltına alındı.

 

Tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk edilen B.A, Cengiz Yıldız ve Semyan Aydemir, Sulh Ceza Hâkimliği tarafından serbest bırakıldı.

 

Yapılan itirazların ardından üvey anne B.A. fuhuş yaptırma gerekçesiyle, Cengiz Yıldız ve Semyan Aydemir ise “nitelikli cinsel istismar” suçlamasıyla tutuklanarak Şırnak T Tipi Kapalı Cezaevi’ne gönderildi. Savcılık, dosyaya kısıtlılık kararı getirdi.İlgili konular

akp

Doğu ve Güneydoğu anketinde halktan AKP'ye: Artık yeter!

10 ay önce

Sosyo Politik Saha Araştırmaları Merkezi'nin son raporuna göre doğu ve güneydoğudaki yurttaşlara göre en büyük sorun yüzde 76,3'le ekonomik kriz ve işsizlik olurken, halkın yüzde 64,9'u erken seçim istiyor....Devamını oku