Gündem

AKP’li belediyeden ‘alkol’ zammı

4 gün önce

alkol

AKP’li Sancaktepe Belediyesi, alkol satışı yapacak mekanların alması zorunlu olan izin belgesine fahiş oranda zam yaptı.

3 bin 500 TL olan izin belgesi ücreti, tekel bayileri için 40 bin TL’ye; eğlence mekanı ve zincir marketler için 60 bin TL’ye çıkarıldı.

 

Sözcü'de yer alan habere göre, Sancaktepe Belediyesi Meclisi'nin ekim ayı oturumlarında Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü'nün 2022 yılı ücret tarifesi belirlenirken, yeni ücret tarifesinde tekel bayileri ve alkol satışı yapan mekanların açılışında yasal zorunluluk olan “Alkollü İçki Satışı Mesafe Uygunluk Yazısı” ücretine dudak uçuklatan oranda zam yapıldı.

 

2022 yılından itibaren yeni yer açmak isteyenler için 3 bin 500 TL olan uygunluk yazısı ücretine ayrı ayrı zam yapılarak iki ayrı ücret belirlendi.

 

Oy çokluğu ile kabul edilen karara göre Sancaktepe'de yeni tekel bayisi açmak isteyenlerin 40 bin TL, yeni zincir market ve eğlence mekanlarının da 60 bin TL ödeyerek uygunluk yazısı alması gerekiyor.

 

Karar, AKP ve MHP grubunun oyları ile kabul edilirken CHP ve İYİ Parti grubu “hayır” oyu kullandı.

 İlgili konular

vekil kürsüsü

AKP'li vekillerden CHP'li vekile teşekkür

3 gün önce

Cumhuriyet yazarı Barış Pehlivan, TBMM Genel Kurulu'nda söz alan bir CHP'li vekili dinleyen üç AKP'li vekilin "kirli ilişkilere dair herkesin suçlanmamasından mutlu olduğunu ve CHP'li isme teşekkür ettiğini" yazdı....Devamını oku
öğrenci

AKP'li vekil Özkan: Öğrencinin hakkı 250 TL ama biz 650 TL veriyoruz

6 gün önce

AKP Mersin Milletvekili Hacı Özkan, öğrenci burslarını fazla verdiklerini belirterek, "Aslında üniversite öğrencilerine 250 TL falan vermemiz gerekiyor ama biz 650 TL burs veriyoruz." söyleminde bulundu....Devamını oku