Gündem

AKP'li belediyenin 'kaçak taş ocağına' köylülerden tepki

2 gün önce

Çaylı köyü

Tokat'ta AKP'li Turhal Belediyesi onay çıkmadan Çaylı köyü mevkiinde taş ocağı çalışmalarına başladı.

Taş ocağına karşı çıkan köylüler karara tepki gösterdi. Bir kadın, "Oksijenim, ormanım kaybolursa ne yaparım" diye isyan etti.

 

Tokat Turhal'da AKP'li belediye, Çaylı köyü Eyertepe mevkiinde onay çıkmadan taş ocağı açmak için çalışmalara başladı. Evlerinin yakınında taş ocağı istemeyen köylüler bir araya geldi. Projenin kaçak olduğunu belirten köylüler, eylem yaptı, basın açıklamasında bulundu.

 

Yapılan basın açıklamasında, belediyenin taş ocağı için ruhsatının olmadığı, sadece başvuru girişiminde bulunduğu belirtildi. Arazinin talan edileceği, doğanın yok olacağı vurgulandı.

 

Köylüler taş ocağının kendilerine ve bölgeye ciddi zararlar vereceğini söyledi ve "Oksijenim kaybolursa, ormanım kaybolursa ne yaparım?" diyerek endişelerini dile getirdi.

 

Bölge halkı ruhsat alınmadan başlanan çalışmaların bir an önce sonlandırılmasını istiyor. Bunun için Orman Müdürlüğü, Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü ile Kaymakamlığa başvuruda bulundular. Bir köylü AKP'li belediyeye, "Geldikleri gibi geri giderler" diye seslendi.
İlgili konular

Doktor

Doktorlar maaşlarına isyan etti: Zamma rağmen "Geçinemiyoruz"

10 saat önce

Doktor maaşı yeni yıl zammına rağmen 6 bin 208 lirada kalırken, “Geçinemiyoruz. Yoksulluk sınırında maaşa razıyız” diyen sağlıkçılar seslerini duyurmaya çalışıyor....Devamını oku
Karaismailoğlu

Bakan Karaismailoğlu: Havalimanı sayısı gelecek yıl 61'e çıkacak

3 hafta önce

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, şu anda 56 havalimanının yoğun bir şekilde işletildiğini belirterek, "Bunların üzerine önümüzdeki yıl 5 tane daha havalimanı ekleyeceğiz, 61'e çıkartacağız" dedi....Devamını oku