Gündem

AKP'li belediyenin 'kaçak taş ocağına' köylülerden tepki

1 yıl önce

Çaylı köyü

Tokat'ta AKP'li Turhal Belediyesi onay çıkmadan Çaylı köyü mevkiinde taş ocağı çalışmalarına başladı.

Taş ocağına karşı çıkan köylüler karara tepki gösterdi. Bir kadın, "Oksijenim, ormanım kaybolursa ne yaparım" diye isyan etti.

 

Tokat Turhal'da AKP'li belediye, Çaylı köyü Eyertepe mevkiinde onay çıkmadan taş ocağı açmak için çalışmalara başladı. Evlerinin yakınında taş ocağı istemeyen köylüler bir araya geldi. Projenin kaçak olduğunu belirten köylüler, eylem yaptı, basın açıklamasında bulundu.

 

Yapılan basın açıklamasında, belediyenin taş ocağı için ruhsatının olmadığı, sadece başvuru girişiminde bulunduğu belirtildi. Arazinin talan edileceği, doğanın yok olacağı vurgulandı.

 

Köylüler taş ocağının kendilerine ve bölgeye ciddi zararlar vereceğini söyledi ve "Oksijenim kaybolursa, ormanım kaybolursa ne yaparım?" diyerek endişelerini dile getirdi.

 

Bölge halkı ruhsat alınmadan başlanan çalışmaların bir an önce sonlandırılmasını istiyor. Bunun için Orman Müdürlüğü, Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü ile Kaymakamlığa başvuruda bulundular. Bir köylü AKP'li belediyeye, "Geldikleri gibi geri giderler" diye seslendi.
İlgili konular

İlkay Varol DEMİRKÖSE

Bu sefer MHP'li başkan isyan etti: Bakanlıkta işe alım için para alınıyor

10 ay önce

MHP Zonguldak İl Başkanı Varol Demirköse, Zonguldak'ta Sağlık Bakanlığı'na yapılacak alımlarda para karşılığı müdahale edileceği yönünde duyumlar aldıklarını belirtti....Devamını oku
14 şubat

14 Şubat gün özeti

11 ay önce

Günün önemli haber başlıklarını sizlerle paylaşıyoruz...Devamını oku