Politika

AKP'li Çiçek’ten Alaattin Çakıcı tepkisi: Kayıt dışı siyasetin bir tezahürü

1 hafta önce

cemil

Organize suç örgütü lideri Alaatin Çakıcı’nın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu tehdit etmesine bir tepki de Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Cemil Çiçek'ten geldi. Çiçek, “ Kayıt dışı siyasetin bir tezahürü, kabul edilemez” tepkisini gösterdi.

Çiçek, “Siyaset nezaket içerisinde yapılan bir iştir. Bir siyasi parti genel başkanına, kendisini tasvip edin etmeyin, bu üslupla hakaret edilmesi, kime yapılırsa yapılsın, asla tasvip edilecek bir husus değildir” dedi.

 

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Cemil Çiçek, Hürriyet gazetesi yazarı Sedat Ergin’e konuştu. Çiçek, “Böyle bir hakaret varsa savcılığın zaten kendiliğinden soruşturma açması gerekiyor. Kaldı ki, Kemal Bey’in avukatının da bir müracaatı var” değerlendirmesinde bulundu. Çiçek, “Ben senelerdir kayıt dışı siyaset diye bir kavramdan söz ediyorum. Bunun birçok alternatifi var. Bu da sözünü ettiğim kayıt dışı siyasetin bir tezahürüdür” diye konuştu.

 İlgili konular

gökçek

Melih Gökçek'ten Bülent Arınç'a: Sen ne biçim Ak Partilisin?

1 hafta önce

Yüksek İstişare Kurulu üyesi Bülent Arınç'ın katıldığı bir programda Selahattin Demirtaş ve Osman Kavala hakkında yaptığı açıklamalara AKP'li Metiner'den sonra, Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek de tepki gösterdi. Gökçek, Arınç hakkında "Sen ne biçim Ak Partilisin?" paylaşımında bulundu....Devamını oku
gündem kasım

18 Kasım 2020 gündem

1 hafta önce