Politika

AKP'li isimden çok ilginç Biden iddiası: Kürt

1 ay önce

biden

AKP MKYK Üyesi Orhan Miroğlu, ABD'nin yeni başkanı John Biden'le ilgili ilginç bir iddiada bulundu. Miroğlu, Biden'in "ABD’ye göç etmiş bir Kürt aileden geldiği ve aslen Bıruki aşiretinden olduğu" iddiasını ortaya attı.

AKP MKYK Üyesi ve önceki dönem milletvekili Orhan Miroğlu, Biden'in Kürt kökenli olduğuna ilişkin bir iddiayı sosyal medya hesabından ortaya attı.

 

Twitter hesabından "Geçenlerde konuştuğum bir Kürt dostum söyledi, ciddi olduğuna inanmak zor olsa da, amacın ne olduğunu tahmin etmek zor değil" diyen Miroğlu, "Birileri diyormuş ki, Biden’ın gerçek ismi Cımoyê Bahattîn Ağa imiş! Erivan’dan ABD’ye göç etmiş bir Kürt aileden geliyormuş ve aslen Bıruki aşiretindenmiş!" diye yazdı.

 

Miroğlu'nun paylaşımı sosyal medyada gündem oldu.

 

paylaşım


İlgili konular

cezaevi

Türkiye’de cezaevlerinin nüfusu 21 şehri geçti

7 saat önce

AKP hükümeti fabrika açmak yerine cezaevi inşa ediyor. Cezaevlerinde kalanların sayısı 2002 yılında 59 bin kişi iken, 2020 yılında 301 bin kişiye ulaştı. Cezaevlerinin nüfusu Kars, Kırıkkale, Çankırı, Bilecik'in aralarında bulunduğu 21 şehirde yaşayanların sayısını geride bıraktı....Devamını oku
intihar

Rapora göre haftada 65 yurttaş intihar ediyor

1 gün önce

AKP iktidarı, Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi, bozulan ekonomi ile artan intihar oranlarına ilişkin, CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Akkuş İlgezdi bir rapor hazırladı....Devamını oku