Politika

AKP'li Mehmet Metiner Tayyip Erdoğan'ı peygamberlerle kıyasladı

2 yıl önce

metiner

Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘taraflı cumhurbaşkanlığı’nı savunan AKP'li eski milletvekili ve Star yazarı Mehmet Metiner, “Peygamberler üzerinde bile böyle bir ittifak söz konusu değildir” dedi.

Star gazetesinin yazarı ve eski AKP Milletvekili Mehmet Metiner, ‘Tarafsız Cumhurbaşkanı olabilir mi?’ sorusunun cevabını aradığı yazısında AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı peygamberlerden örnek vererek savundu.

 

Türkiye’deki eski cumhurbaşkanlarının da tarafsız olmadığını öne süren Metiner, “Herkes taraflı olabiliyor da Erdoğan neden olamıyor” dedi.Metiner öte yandan, parlamenter sistemdeki cumhurbaşkanlarını ise yürütme yetkisine sahip olmadıkları için ‘süs bitkisine’ benzetti.

 

Mehmet Metiner’in Star gazetesinde yayımlanan ‘Tarafsız Cumhurbaşkanı ne demek?’ başlıklı yazısının bir kısmı şöyle:

 


“Şimdi deniliyor ki : 'Erdoğan kendisine oy vermeyen bilmem şu kadar vatandaşın Cumhurbaşkanı değildir.'İyi de Trump ve Macron kendilerine oy vermeyenlerin Başkanı oluyor da Erdoğan niye olamıyor?Erdoğan partiliymiş!Trump ve Macron partili değiller mi?

 

Demem o ki hiçbir Cumhurbaşkanı hangi yolla seçilirse seçilsin bütün milletin sevgisine ve rızasına mazhar olamamışlardır. Bundan sonra da olamazlar. Bu işin doğasına aykırıdır.Peygamberler üzerinde bile böyle bir ittifak söz konusu değildir.”İlgili konular

erdoğan

Erdoğan: Müzakere öncesi biz de heyetlerle kısa bir görüşme yapacağız

4 ay önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Rusya ve Ukrayna heyetleri, yarın İstanbul'da tekrar bir araya geliyor. Toplantı öncesi biz de heyetlerle bir araya gelerek kısa bir görüşme yapacağız" diye konuştu....Devamını oku
Erdoğan

Erdoğan: Bakraç içinde Manda yoğurdu, hurma, bal ve yulaf ezmesi yer uyurum

4 ay önce

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Tokat ziyaretinde çiftçiler ile bir araya geldi....Devamını oku