Gündem

AKP'li üye Anayasa Mahkemesi'ne üye seçildi

1 yıl önce

aym

Anayasa Mahkemesi üyeliğine, bir dönem AKP Çorum İl Başkan Yardımcılığı görevinde bulunmuş ve aynı partiden milletvekili aday adayı olmuş olan Çorum Baro Başkanı Kenan Yaşar seçildi.

Celal Mümtaz Akıncı’nın emekliye ayrılacak olması nedeniyle boşalacak üyeliğe TBMM tarafından Çorum Baro Başkanı Kenan Yaşar seçildi. Yaşar, Meclis’te yapılan oylamada 282 milletvekilinin desteğini alarak yeni üye oldu.

 

TBMM Genel Kurulu'nda üç aday seçilebilmek için yarıştı. Türkiye Barolar Birliği tarafından yapılan seçimde Çorum Baro Başkanı Kenan Yaşar (18 oy), Diyarbakır Baro üyesi Zülal Erdoğan Bilal (13 oy) ve Erzurum Baro Başkanı Talat Göğebakan ise (11 oy) alarak en çok oyu olan üç isim olmuştu. Meclis'te yapılan oylamada ise Yaşar'a 282, Bilal'e 104 ve Göğebakan'a ise 25 oy çıktı.

 

Yeni AYM üyesi olarak seçilen Yaşar, iki dönem Çorum'da Baro Başkanlığı görevini yürüttü. Siyasete de atılan Yaşar, AKP'nin Çorum İl Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu ve iktidar partisinden milletvekili aday adayı oldu.İlgili konular

Masak

AYM, MASAK’ın istediği belgeye ulaşma yetkisini iptal etti

11 ay önce

Erdoğan’ın imzasıyla 6 Ağustos 2019 tarihinde Resmi Gazete’de yayınlanan kararnameyle Hazine ve Maliye Bakanlığı’na bağlı MASAK’ın yetkileri yeniden düzenlenmişti...Devamını oku
taksi

28 Ekim gün özeti

1 yıl önce

Günün önemli haber başlıklarını sizlerle paylaşıyoruz...Devamını oku