Politika

AKP'li Yazıcı'dan seçim açıklaması: Herhangi bir neden ortada gözükmüyor

2 hafta önce

yazıcı

Erken seçim söylemlerini değerlendiren AKP'li Hayati Yazıcı, bu söylemlerin yapay ve çaresizlik içinde yapıldığını ifade ederek "Herhangi bir neden ortada gözükmüyor" ifadesini kullandı.

Rize'de çeşitli ziyaretlerde de bulunan AKP Siyasi ve Hukuki İşler Başkanı Hayati Yazıcı, bazı muhalefet temsilcileri tarafından dile getirilen erken seçim tartışmalarını değerlendirdi. Yazıcı değerlendirmesinde şunları söyledi:

 

"Türkiye'nin seçimi yenilemesini gerektirecek herhangi bir neden ortada gözükmüyor. Hükümetimiz dimdik ayakta, parlamento çalışıyor. Bir hükümet kurma bunalımı ortada yok. Bir meclis başkanı seçememe gibi bir sorun yok. Dolayısı ile bir erken seçim ile meclisin yapısının yenilenmesini gerektirecek herhangi bir sebep yok. Seçimler inşallah Anayasada yer aldığı gibi 2023 yılında gerçekleşecek."

 

 İlgili konular

Şenyaşar

Şenyaşar ailesinin adalet arayışı devam ediyor

17 saat önce

Şenyaşar ailesinin adalet arayışı 41 gününe girerken, aile, sokağa çıkma yasağı nedeniyle eylemlerini evlerinde sürdürüyor....Devamını oku
cezaevi

Cezaevindeki görüşlerin kayıt altına alınmasını içeren madde geri çekildi

3 gün önce

Cezaevinde tutuklu ve mahkumların mektup ve görüşlerini kayıt altına alan torba yasadaki maddeler çıkarıldı....Devamını oku