Politika

AKP'nin Akçakale Belediyesi'nde istifa depremi yaşanıyor

5 gün önce

akp

AKP'nin yönetimde olduğu Akçakale Belediyesi istifa depremi çalkalanıyor. Akçakale Belediyesi’nde meclis üyeliği görevi üstlenen 2 AKP'li isim partisinden istifa ettiğini açıkladı.

Şanlıurfa'da Akçakale Belediyesi'nde AKP'li meclis üyeleri Reşat Kızmaz ve Ahmet Büyükler, partilerinden istifa dilekçelerini AKP Akçakale İlçe Başkanlığı'na verdi.

 

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, sosyal medya hesabından kamuoyuna duyurduğu Ahmet Büyükler'in “Bundan sonra yüzde 100/80 oy verene tam hizmet, 100/20 verene çeyrek hizmet verecez” mesajını eleştirmişti.

 

Bu mesaj üzerine AKP'li Büyükler, hesabının ele geçirildiğini ileri sürerek paylaşımı silmişti.

 

AKP'den istifa eden bir diğer belediye meclisi üyesi Reşat Kızmaz'ın istifa dilekçesinde ise “Bildiğiniz üzere 31 Mart 2019 seçimlerinde değerli halkımızın teveccühüyle AK Parti Akçakale belediye meclis üyesi seçildik. Çok sevdiğimiz ilçemiz ve halkımız için çalışacağımızı seçimden önce söz verdik ama sözümüzü yerine getiremedik. Bu konuda verdiğimiz sözlerden özür diliyoruz. Partimize daha zarar vermemek için onurumuzla AK Parti’den istifa etmeye karar verdim. Bağımsız olarak devam edeceğim. Bizi bu kararı almak zorunda bıraktılar. Umarım ilçemiz adına güzel olaylar yaşanır" şeklinde açıklama yer aldı.

 

Geçtiğimiz günlerde yine Akçakale’de iki meclis üyesi daha AKP’den istifa ederek bağımsız devam etme kararı almıştı. Son istifalarla birlikte belediye meclisinde AKP’den istifa eden üye sayısının dörde çıktığı görüldü.

 

 İlgili konular

istifa

 Sezen Aksu'ya destek veren DEVA Partisi'nde istifa çatlağı

1 gün önce

DEVA Partisi Elazığ'ın Kovancılar İlçe Başkanı Adem Sağır, sanatçı Sezen Aksu'ya destek veren DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’a tepki gösterip partisinden istifa etti....Devamını oku
ttb

TTB’den sorumlulara istifa çağrısı 

3 gün önce

İçişleri Bakanlığı genelgesi ile dün kaldırılan, ancak Sağlık Bakanlığı tarafından yeniden uygulamaya sokulan PCR testi zorunluluğu kararına Türk Tabipleri Birliği (TTB), "Toplumu hastalığa mahkum edenleri bir kez daha istifaya çağırıyoruz" şeklinde tepki gösterdi....Devamını oku