Politika

AKP’ye göre mutluluğun formülü: Otobanlar ve bölünmüş yollar

2 yıl önce

mutluluk

Doğrusu Haber- AKP’li Uğur Aydemir, bütçe görüşmelerinde muhalefet milletvekillerinin gençlerin işsizlik ve gelecek kaygısı nedeniyle mutsuz olduğu eleştirilerini yanıt verdi. Aydemir, mutluluğun formülünü, otoban ve bölünmüş yollarla açıkladı.

Gençlerin işsizlik ve gelecek kaygısı sorununa AKP milletvekillerinden ilginç öneriler geldi. AKP’li Uğur Aydemir gençlerin mutsuzluğunu ortaya koyan araştırmaların, ‘kerameti kendinden menkul’ kuruluşlarca yapıldığını savunarak gençlere mutluluğun formülünü otobanlar ve bölünmüş yollarla açıkladı.

 

GENÇLER ÜLKEDEN KAÇIYOR


Birgün’den Mustafa M. Bildircin’in haberine göre Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın 2021 yılı bütçesinin görüşüldüğü TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda ilginç tartışmalar yaşandı. CHP Milletvekili Lale Karabıyık, ailelerinin ekonomik güçlüklerinin gençleri mutsuz etmeye yeterli olduğunu ifade ederken, CHP’li Kamil Okyay Sındır da genç işsizlik oranının yüzde 25,7 olduğunu vurguladı. İyi Parti Milletvekili Aylin Cesur da konuşmasında gençlerin mutsuzluğuna dikkati çekerek, “Gençlerimiz kaçıyor ülkeden ve gitme imkanı olmayan da gitmeyi hayal ediyor” ifadesini kullandı.

 

AKP’YE GÖRE GENÇLERİN BÜYÜK KISMI MUTLU


Türkiye’deki gençlerin mutsuz olduğuna ilişkin konuşmaların üzerine söz alan AKP Milletvekili Uğur Aydemir, Doğu Anadolu Sanayici ve İşadamları Derneği’nin araştırmasına katılan gençlerin yüzde 71 oranında, “Mutluyuz” dediğini anlattı. CHP’li Deniz Yavuzyılmaz ise “Peki siz mutlu musunuz” diye sorunca ise Aydemir, “Sırf kendinizi haklı çıkarma adına burada kendinden menkul kerameti olan birtakım kurumların kayıtlarını, rakamlarını bize dayatmayın” yanıtını verdi.

 

AKP’Lİ VEKİLE GÖRE AKP ÖNCESİ TAŞ DEVRİ


Gençlerin durumunu anlatan milletvekillerinin, “Karamsar bir tablo” çizdiğini söyleyen Aydemir, gençlere anlatılması gerekenleri şöyle sıraladı: “Ey evladım, 2002 yılı öncesinde öyle bir Türkiye vardı ki bizler gençliğimizde bölünmüş yol diye bir şey bilmezdik, patika gibi yollarda şehirlerarası yolculuk yapardık. Ey oğlum, annen seni dünyaya getirdiğinde hastaneye girdik ama çıkarken hastane penceresinden biz seni kaçırarak çıktık, borcumuz vardı. Ama bugün baktığımızda oğlum, otobanlarla, bölünmüş yollarla, Allah’a çok şükür, Tayyip Erdoğan hükumeti geldi, bu hizmetleri yaptı bize.”İlgili konular

kadın öldürüld

Son 20 yılda 7 bin 71 kadın öldürüldü, 30 bin 446 kişi işkenceye uğradı

11 ay önce

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, ‘AKP Hükümetinin 20 Yıllık Hak İhlalleri Enkaz Raporu’nu yayınladı....Devamını oku