Gündem

‘Aksakal’ Yıldırım’dan ‘Kazakistan’ açıklaması

4 ay önce

Yıldırım

AKP Başkan Vekili ve Türk Devletleri Teşkilatı Aksakallar Heyeti Başkanı Binali Yıldırım, Kazakistan'da meydana gelen olaylara yönelik açıklamada bulundu.

Yıldırım, "Kazakistan’da bugünlerde yaşanan olayların ülkenin barış ve istikrarına zarar vermeyecek şekilde sonlanması en önemli beklentimizdir" dedi.

 

Binali Yıldırım’ın açıklaması şu şekilde:

 

*Kazakistan'da bugünlerde yaşanan olayların ülkenin barış ve istikrarına zarar vermeyecek şekilde sonlanması en önemli beklentimizdir.

 

*Türk Devletleri Teşkilatı Aksakalları olarak kardeş Kazakistan ile güçlü dayanışmamızı belirtmek isteriz.

 

*Ülkede hayatın normale dönmesi hususunda her türlü katkıyı yapmaya hazır olduğumuzu belirtir, olaylarda hayatını kaybeden kardeşlerimize Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar dileriz.

 İlgili konular

Tokat Havalimanı

İlk olarak 1995'te açılan Tokat Havalimanı 2022'de Erdoğan ile 3.kez açıldı

1 ay önce

Özal döneminde projelendirilerek 1995 yılında açılan ardından yolcu olmadığı için kapatılan ve 2006 yılında Binali Yıldırım tarafından açılan havalimanı Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yeniden açıldı....Devamını oku
kazakistan

Nazarbayev’in "ömür boyu başkanlık" yetkileri iptal edildi

3 ay önce

Kazakistan Parlamentosunun üst kanadı Senato, ülkenin kurucu Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev’in Güvenlik Konseyindeki ve Halk Asamblesindeki ömür boyu başkanlığının iptal edilmesini onayladı....Devamını oku