Politika

Akşener hükümete seslendi: Bedava gübre verin çiftçiye

4 ay önce

akşener

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, hükümete seslenerek “Beş maaşlı, on maaşlı insanların cebini doldurmaktan vazgeçin; bedava gübre verin çiftçiye” diye konuştu.

Meral Akşener, bugün esnaf ziyareti için gittiği Uşak’ın Banaz ilçesinde halka seslendi. Akşener, burada yaptığı konuşmada şunları söyledi:

 

“Tam 2 yıldır esnaf esnaf geziyorum. Uzun bir zamandır şuculuk buculuk üzerinden kutuplaştırılan, birbirine kavga ettirilen bir Türkiye’de çok kolay oy alan siyasetçiler, sizleri çırak çıkardı. Bunun değişmesinin yolu da gerçek dertlerin konuşulduğu, gerçek dertlere çözümler üretilerek rekabet edildiği ve milletimizin velinimet olduğu bir Türkiye’nin yeniden inşa edilmesi anlamına geliyor.

 

Ben, Antalya’da bir dükkâna ilk girdiğimde, ilk Antalya’da başlamıştım, ‘İşleriniz nasıl’ dedim. Önce çok korkarak başladılar. ‘Her şey harika, çok iyi Meral Abla’ dediler, tam kapıdan çıkarken ‘Abla bir gelir misin’ diye sesleniyorlardı, o sırada basın dükkândan çıkmış oluyordu. O esnafın son derece vicdanlı şekilde sadece dertlerini anlattığı, gerçekten çok şey öğrendiğim bir süreç geçti. Ben bunları grup toplantıma koydum, milletvekili arkadaşlarımız kanun teklifleri verdiler. Sonra pandemiyi birlikte yaşadık, orada da çok güzel önerileriniz oldu. Biz, onları aynı şekilde kamuoyuyla paylaştık. Bir kısmını gündeme getirdiler yaptılar, bir kısmına muhalefetten geldiği için kulak tıkadılar. Arkasından pandemi kararlarının kalktığı, esnafın yavaş yavaş hareketlendiği bir döneme girdik derken doların inmesi çıkmasıyla başka bir problemle karşı karşıya kaldık. Kuyumcular zengin zannedilir, hiç alakası yok. Vatandaşın parası yoksa bütün esnaf batar. 1974’te basılmış çeyrek altınını getirip torunu için bozduran anneanneler, babaanneler, dedeler gördüm. Bu yolculuğu beraber yapmak zorundayız. Nasıl onlar için müşteri velinimetse sizin de siyasetçiler için velinimet olmanızı birlikte sağlamalıyız."İlgili konular

şahin

AKP'li Şahin Akşener'i hedef aldı: Yüreğin yetiyorsa cumhurbaşkanı adayı ol

1 ay önce

İYİ Parti lideri Akşener'in, “Başbakanlığa adayım” açıklamasını hatırlatan Cumhurbaşkanlığı YİK üyesi Şahin, “Yüreğin yetiyorsa cumhurbaşkanı adayı ol, çık Tayyip Beyin karşısına” diye meydan okudu....Devamını oku
Bergen

16 Mart gün özeti

2 ay önce

Günün önemli haber başlıklarını sizlerle paylaşıyoruz...Devamını oku