Politika

Akşener'den Elvan yorumu: Erdoğan, grup konuşmasında dedikodusunu yaptı

2 hafta önce

akşener

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan ile Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan arasındaki ilişkiye "Erdoğan, grup konuşmasında dedikodusunu yaptı" diye yorum getirdi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Denizli’de düzenlediği miting sonrasında Halk TV Genel Yayın Yönetmeni Suat Toktaş ve halktv.com.tr yazarı İsmail Saymaz’ın sorularını cevapladı.

 

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan’ın, grup toplantısında “faizi savunan benimle yürüyemez” dedi. Herkes alkışladı, Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan ise alkışlamadı. O fotoğrafı nasıl yorumluyorsunuz? sorusuna Akşener şöyle cevap verdi:

 

"İpin koptuğu anlaşılıyor. Lütfi Elvan’ı ekonomik manada dürüst biliriz. Dolasıyla bildiğimiz dürüstlüğünü inşallah yapılan işlerin yanlışlığı anlamında da söylüyordur, Sayın Elvan. Eğer Sayın Erdoğan’a “yanlıştır” demişse, onun için onun üzerine (Lütfi Elvan’ın) yürümüştür. O zaman (Lütfi Elvan’ın) dediğini kamuoyuyla paylaşması lazım sorumluluk bırakması için… Faiz indirimine karşı çıktıysa… Burada çelişkili durum şu: Bakanlık makamı bu sistemde atanmış bir makam. O zaman alırsınız görevden. Erdoğan’a özelde söylediyse . Dediğini yapmadıysa ya Sayın Elvan’ın “ben bu işe ortak olmuyorum” demesi lazım ya da Sayın Erdoğan atayan şahıs olduğu için “aynı fikirde değiliz” deyip “kenara geç demesi” lazım. İlginç olan şu: Bakanının dedikodusunu yaptı. Gözden kaçan o. Kendi atadığı şahıs hakkında dedikodu ya bu. Grup konuşmasında dedikodu yapan bir kişi."İlgili konular

akşener

Akşener, ABD Büyükelçisi Satterfield ile bir araya geldi

2 gün önce

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, ABD'nin Ankara Büyükelçisi David M. Satterfield ile bir araya gelerek bir görüşme gerçekleştirdi....Devamını oku
atatürk

24 Kasım gün özeti

2 hafta önce

Günün önemli haber başlıklarını sizlerle paylaşıyoruz...Devamını oku