Politika

Akşener'den, Özdağ yorumu: Demek ki yargı hızlı çalışabiliyormuş

6 gün önce

akşener

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ hakkında verilen ihraç kararına göndermede bulunurak, "Demek ki yargı hızlı çalışabiliyormuş" dedi.

Akşener, mahkemenin kararının manidar olduğunu belirterek, "Bu bize ilginç geldi. İnşallah bütün yargılamalarda aynı şey olur" yorumunu yaptı.

 

Akşener, İstanbul'da gerçekleştirdiği esnaf ziyaretleri sonrası basın mensuplarıyla sohbet etti. Gazetecilerin Özdağ konusunu sormaları üzerine Akşener, "Anlaşılıyor ki partimizin sistemi içerisinde yargı çok hızlı çalıştı. Bu çok manidar. Yargı ile işi olan bütün vatandaşlar için de örnek olur bu hızlı karar verme işlemi" dedi.

 

Akşener ayrıca, "Bu arada çok uzun süre dava açılmış, ifadesi alınmamış başta ben olmak üzere arkadaşlarımız var. 5 yıldır bir davam var, sürüyor. Darısı onun başına. İl başkanımızın kendi kendine bir müracaatı var. Demek ki yargı hızlı çalışabiliyormuş. O soruşturmanın da çok hızlı olabileceğine dair bir örnek bu. Çok ilginç geldi bize. İnşallah bütün yargılamalarda aynı şey olur." değerlendirmesi yaptı.

 

Bir gazetecinin "Süreç tekrarlanır mı?" sorusunu Akşener, "Onu bilemem" diye cevapladı.İlgili konular

soylu

Adalet Bakanı Gül: Kimse yargıya parmak sallayamaz

3 saat önce

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, "Klavye başına geçip sosyal medyada bana her gün tutuklama siparişi verenlere sesleniyorum. Bu işleyişi beğenmeyen gider itiraz hakkını kullanır ama yargıya parmak sallayamaz." açıklamasında bulundu...Devamını oku
içten

Davutoğlu'nun danışmanı İçten: Aslında emir Selçuk Özdağ'ın öldürülmesiydi

2 gün önce

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'nun danışmanı Cuma İçten, eski Ülkücü Selçuk Özdağ'a yapılan saldırı ile şok iddiada bulunarak, "Aslında emir Selçuk Özdağ'ın öldürülmesiydi" dedi....Devamını oku