Politika

Akşener'den Türk Telekom tepkisi: Cumhuriyet tarihinin en büyük soygunu

3 ay önce

Akşener

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, iktidarın ekonomi politikalarını eleştirdiği partisinin grup toplantısında, "6 aydır öve öve bitiremedikleri rekabetçi kur masalı, gelinen noktada adeta bir korku filmine dönüştü; beş tepe sokağında kâbus!" benzetmesi yaptı.

Akşener, "Ez cümle Bay Kriz ve arkadaşlarının bu dahiyane ekonomik modelleri sonucunda iyiye giden tek bir ekonomik gösterge bile yok. Ama ilginçtir milletimiz böyle ibretlik bir tabloyla karşı karşıyayken bu arkadaşlar hala bizleri, ısrarla her geçen gün ağırlaşan sorunlarımızın aslında var olmadığına ikna etmek için uğraşıyorlar.

 

Ekmek kuyruğu da yok. İşsizlik de yok. Yoksulluk da yok. Yolsuzluk da yok. Hatta Türkiye’de hiçbir sorun yok, milletçe Şirinler Köyü’nde yaşıyoruz" eleştirisi getirdi.

 

"Bu kafayla attıkları her adım da maalesef milletimizin ve memleketimizin zararına sonuçlanıyor" diyen Akşener, Varlık Fonu tarafından satın alınan Türk Telekom'u hatırlattı; "90’lı yılların ortasında, 25-30 milyar dolar arasında, değer biçilen Türk Telekom’un, yüzde 55’ini, ailece muhabbet kurdukları, Lübnan’lı Hariri’ye 'Özelleştirme yapıyoruz, yabancı sermaye giriyor.' tezahüratları eşliğinde, 6 buçuk milyar dolara sattılar.

 

Hariri, gözlerinin önünde Türk bankalarından kredi kullandı. Gıklarını çıkarmadılar. Sözleşme gereği söz verdiği hiçbir yatırımı yapmadı. Dönüp tek bir laf etmediler. Türk Telekom’un kârını cebine indirdi. 'Sen ne yapıyorsun?' demediler. Cumhuriyet tarihinin en büyük soygununa bilerek ve isteyerek göz yumdular" ifadelerini kullandı.

 

Öte yandan Erdoğan'ın doktorlara ilişkin "Giderlerse gitsinler" minvalindeki açıklamasına da sert bir dille tepki gösteren Akşener, "Haksız ve mesnetsiz saldırısının temelinde, aslında sağlık sektörünü, yabancılara ve rantçılara peşkeş çekmiş olduğu gerçeğini saklama çabası var" dedi.

 

Erdoğan'ın yıllar önce söylediği, "Doktorlara iğne miğne olmuyorum hemşirelere oluyorum, doktorların o yanı zayıf" ifadesini hatırlatan Akşener, o gün şok geçirdiğinin altını çizerek, "Bu, tıp mezunu bir doktorla, sağlık okullarından mezun olmuş ama birbiriyle çalışmak durumunda olan iki çalışanı arasına fitne koymak ve ikisini birbirinin karşısına dikmektir" dedi.

 

Akşener, doktorlara, "Sizi birbirinizin karşısına dikmek istiyor" diye seslendi.İlgili konular

erdoğan

Erdoğan: Müzakere öncesi biz de heyetlerle kısa bir görüşme yapacağız

3 ay önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Rusya ve Ukrayna heyetleri, yarın İstanbul'da tekrar bir araya geliyor. Toplantı öncesi biz de heyetlerle bir araya gelerek kısa bir görüşme yapacağız" diye konuştu....Devamını oku
doktor

Yeni Şafak yazarı Çelik: Birçok doktorla konuştum, durum vahim!

3 ay önce

Yeni Şafak gazetesi yazarı Ersin Çelik, doktorların hak arayışlarına ilişkin olarak, “Birçok doktorla konuştum, durum vahim!” yorumunu yaptı....Devamını oku