Gündem

Al Jazeera: Sedat Peker, BAE'de gözaltına alındı

6 ay önce

peker

Katar merkezli Al Jazeera, Sedat Peker’in Birleşik Arap Emirlikleri yetkilileri tarafından gözaltına alındığını, Türkiye’ye iade edilebileceğini bildirdi.

Al Jazeera’de Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Katar’a yaptığı ziyaretin değerlendirildiği analizde, Peker’in BAE yetkilileri tarafından gözaltına alındığına ilişkin bir iddiaya yer verildi.

 

Peker'in BAE yetkilileri tarafından gözaltına alındığına ilişkin haberde şöyle denildi:

 

"Abu Dhabi Veliaht Prensi Şeyh Muhammed bin Zayid Al Nahyan'ın geçen ay Ankara'da Erdoğan'la görüştüğünde milyarlarca dolarlık yatırım anlaşmalarının da aralarında bulunduğu birden fazla anlaşma imzalamalarıyla ufukta bir çözülme görüldü.

 

İki ülke arasında ilişkilerin ısındığına ilişkin başka işaretler de var. Suriye'deki terör gruplarını finanse etme suçlamasıyla 2018'den bu yana BAE'de tutuklu olan Türk iş adamı Mehmet Ali Öztürk, serbest bırakıldı ve Türkiye'ye döndü. Dubai'den paylaştığı, üst düzey Türk yetkililerle ilgili skandal suçlamaların yer aldığı sansasyonel videoları paylaşan mafya lideri Sedat Peker'in BAE yetkilileri tarafından gözaltına alındığı ve Türkiye'ye iade edilebileceği belirtiliyor"

 İlgili konular

Sedat Peker

Sedat Peker aylar sonra ortaya çıktı

4 ay önce

Sosyal medyadan aylardır paylaşım yapmayan Sedat Peker'in ailesi ve çevresindeki korumalarla gezintiye çıktığı bir videosu yayınlandı....Devamını oku