İnsan Hakları

Aleyna Çakır'ın ölümünün baş şüphelisi Ümitcan Uygun'a tahliye

1 hafta önce

Ümitcan Uygun aleyna çakır

Aleyna Çakır'ın ölümünün baş şüphelisi olan ve uyuşturucu madde kullandıkları görüntüleri sosyal medya hesabından paylaşmasının ardından tutuklanan Ümitcan Uygun, tahliye edildi.

Gelişmeyi Uygun'un avukatı duyurdu.

 

Sabah'tan İlker Turak'ın haberine göre, Aleyna Çakır'ın evinde ölü bulunmasının ardından baş şüpheli olan Ümitcan Uygun, uyuşturucu madde kullandıkları görüntüleri sosyal medya hesabından paylaşmasının ardından gözaltına alınmış ve 'Uyuşturucu ve Uyarıcı Madde Kullanmak ve Kullanılmasını Alenen Özendirmek' suçundan tutuklanmıştı.

 

Uygun'un avukatı Hayri Çağatay Cengiz, 6 aydır tutuklu bulunan Ümitcan Uygun'un tahliye edildiğini duyurdu.

 

3 Haziran günü Ankara Keçiören ilçesindeki evinde erkek arkadaşı olduğu söylenen Ümitcan Uygun tarafından cesedi bulunan Aleyna Çakır'ın ölümünde baş şüpheli gösterilen Ümitcan Uygun gözaltına alınmış ancak daha sonra serbest bırakılmıştı.

 

Ümitcan Uygun'un çocuk esirgeme yurtlarında öğretmen olarak çalışan annesi Gülay Uygun da kısa süre önce Ankara'nın Keçiören ilçesinde kafasından silahla vurulmuş şekilde ölü olarak bulundu. Eşinin ölümünden sonra açıklama yapan Ümitcan Uygun'un babası, eşinin ölmeden önce "Ölümümden Müge Anlı suçludur" yazılı bir not bıraktığını ileri sürmüştü.

 

14 Ekim'de Aleyna Çakır’ın şüpheli ölümüne dair yürütülen soruşturmada, Çakır’ın yaşamını yitirdiği gece evin yakınındaki otomobile binen kişinin baş şüpheli Ümit Can Uygun olduğu netleşmişti.

 

Yeniden ifade veren Çakır’ın anne ve babası, Ümit Can Uygun ve çevresine işaret etmişti. Olay yeri inceleme raporuna göre, evde biri kırık iki alkol şişesi bulunmuş, Çakır’ın bacaklarında da morluklar tespit edilmişti.İlgili konular

tahliye

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı: Ümitcan Uygun'un tahliyesi hukuka uygun

1 hafta önce

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, 'uyuşturucu kullanımını özendirmek' suçundan tutuklandıktan sonra cezaevinden tahliye edilen Ümitcan Uygun'un tahliyesini hukuka uygun diye değerlendirdi. ...Devamını oku
gergerlioğlu

Ömer Faruk Gergerlioğlu’nun tahliyesi yılan hikayesine dönüyor!

3 hafta önce

Anayasa Mahkemesi’nin (AYM), ‘seçilme ve siyaset yapma hakkının ihlal edildiğine’ hükmettiği eski HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, iki gündür tahliye edilmiyor. AYM’nin kararıyla Gergerlioğlu’na milletvekilliğine dönüş yolu da açılmıştı ancak Kocaeli 2. Ağır Ceza Mahkemesi, ‘AYM’nin kararının henüz kendilerine ulaşmadığını savunuyor. AYM ise ‘karara ilişkin yazıyı mahkemeye gönderdiklerini’ söylüyor....Devamını oku