Politika

Ali Babacan'dan flaş erken seçim iddiası

5 gün önce

babacan

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, "Erdoğan süresini uzatmak için erken seçime gidebilir" iddiasında bulundu. Babacan, Erdoğan'ın yalnızca ekonomi nedeniyle değil Cumhurbaşkanlığını uzatmak için de seçime başvuracağını belirtti.

Gazeteci- yazar Murat Yetkin, DEVA Partisi lideri Ali Babacan’ın erken seçim iddasını ısrar ettirdiği değerlendirmesi yaptı.

 

Yetkin, "O kadar ki, şimdiye dek '2021 ya da 2022' olarak yaptığı tahmini '2021’in ikinci yarısı ila 2022’nin ilk yarısı' olarak daha da daralttı. Ama Babacan’ın asıl iddiası, Erdoğan’ın erken seçime ekonominin kötü gidişine ek olarak, Cumhurbaşkanlığındaki toplam süresinin uzaması için de başvurabileceği" öngörüsünde bulundu.

 

Yetkin, "Siyaset kulisindeki iddialara göre, iktidar bloku, 2014’ten sonra 2018’de de halk tarafından Cumhurbaşkanı seçilmiş olan Erdoğan’ın yeniden aday olmasını önlemek amacıyla muhalefetin Anayasa Mahkemesine gitmesinin önünü şimdiden almak istiyordu. Babacan böylelikle Erdoğan’ın hiç bu tartışmaya girmeden 2021 sonu, 2022 başında erken seçime gitmek suretiyle yeniden aday olabileceğini öne sürüyor" tezlerini ileri sürdü.İlgili konular

erdoğan

Seçim yatırımı mı? 4 milyon kişinin borcu yapılandırılacak

2 gün önce

Erdoğan’ın talimatıyla 4 milyon kişinin 500 milyar liralık borçlarının yapılandırılacağını açıklandı....Devamını oku