Gündem

Ali Erbaş’a zor soru: Zulme rıza gösterenlere mi imam denir?

10 ay önce

erbaş

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Gülen Hareketi temsilcileri için “imam” ünvanının kullanılmasının kabul edilemez olduğunu öne sürdü. Erbaş’ın bu açıklaması “Zulme ve vakıf malına çökülmesine rıza gösterenlere mi imam denir?” sorusunu akıllara getirdi.

15 Temmuz nedeniyle mesaj yayımlayan Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, imam ünvanının Hz. Peygamberin en önemli vasıflarından birisi olduğunu belirterek, “imam” isminin Gülen Hareketi temsilcileri için kullanılmasının kabul edilemez olduğunu öne sürdü.

 

GÜLEN HAREKETİ’Nİ YAKINDAN TANIYOR


Gülen Hareketi’ni yakından tanıyan, geçmişte Gülen Hareketi’ne ait Kültürlerarası Diyalog Platformu’nda (KADİP) yönetim kurulu üyeliği yapıp Kimse Yok Mu Derneği toplantılarına katılan Erbaş, 15 Temmuz nedeniyle Gülen Hareketi’ni hedef aldı. “İmam” ünvanının Gülen Hareketi temsilcileri için kullanılmasının kabul edilemez olduğunu öne süren Erbaş, herkesi bu konuda dikkatli olmaya davet etti.

 

VAKIF MALINA ÇÖKMELERLE İLGİLİ AÇIKLAMA YAPMADI


Katıldığı toplantılar ve verdiği hutbelerde vakıf malının dokunulmazlığına vurgu yapan Erbaş, 15 Temmuz sonrasında kapatılan toplantılarına katıldığı başta Kimse Yok Mu Derneği olmak üzere binlerce Gülen Hareketi’ne yakın dernek ve vakıfların mallarına çökülmesi konusunda bir açıklama yapmaması dikkat çekti. 15 Temmuz sonrası Gülen Hareketi mensuplarının 32 milyar dolarlık mal varlıklarına el konuldu.

 

HAPİSTEKİ BAŞÖRTÜLÜLERİ HİÇ GÜNDEM YAPMADI


Diyanet camiasının en çok kullandığı Efendimiz’e (SAV) ait “Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır” hadisine rağmen Erbaş’ın, 15 Temmuz sonrasında çocukları ile birlikte hapse atılan onbinlerce başörtülü kadınla ilgili hiç bir açıklama yapmaması ise dikkat çekti. Diyanet’in zulümle ilgili olan son hutbelerinden birinde müminin zulme taraftar olamayacağı, zulüm karşısında susamayacağı ifade edilmesine karşın 15 Temmuz sonrasında mağdur edilen milyonlarca kişi ile ilgili Diyanet’ten herhangi bir açıklama yapılmadı.İlgili konular

erdoğan

Erdoğan: Müzakere öncesi biz de heyetlerle kısa bir görüşme yapacağız

1 ay önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Rusya ve Ukrayna heyetleri, yarın İstanbul'da tekrar bir araya geliyor. Toplantı öncesi biz de heyetlerle bir araya gelerek kısa bir görüşme yapacağız" diye konuştu....Devamını oku
Erdoğan

Erdoğan: Bakraç içinde Manda yoğurdu, hurma, bal ve yulaf ezmesi yer uyurum

1 ay önce

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Tokat ziyaretinde çiftçiler ile bir araya geldi....Devamını oku