İnsan Hakları

Alman Dışişleri Bakanlığı: Demirtaş ve Kavala derhal serbest bırakılmalı

1 ay önce

demirtaş

Alman Dışişleri Bakanlığı, Türkiye'de insan hakları durumunun iyileşmesinde AİHM kararlarının derhal ve eksiksiz şekilde uygulanmasının ölçü olarak alınacağı belirtildi. Özellikle Osman Kavala ve Selahattin Demirtaş'ın ivedilikle serbest bırakılmasına vurgu yapıldı. 

Almanya Dışişleri Bakanlığı, AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan “İnsan Hakları Eylem Planı”yla ilgili olarak DW Türkçe'ye değerlendirmeler yaptı. Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nin (AİHM) verdiği kararların “derhal ve noksansız” biçimde uygulanması gerektiğinin altı çizildi.

 

Bakanlık tarafından özellikle, “AİHM kararlarının yerine getirilmesi üzerinden bakıldığında da özellikle Osman Kavala ile Selahattin Demirtaş'ın ivedilikle serbest bırakılması gerektiği” vurgulandı.


İlgili konular

edizer

Menzilci Ali Edizer, Demirtaş ve Gergerlioğlu paylaşımı ile yine gündemde

5 gün önce

Menzilci doktor Ali Edizer, “Gergerlioğlu, Demirtaş”  hakkında paylaşımda bulundu. Edizer, "İslam hükümlerine göre muamele edilseydi, hiçbiri yaşamıyor olurdu" diye paylaşım yaptı....Devamını oku
hdp

HDP: Fezlekeler "siyasi kumpas" kepazeliği

1 ay önce

HDP Grup Başkanvekilleri Saruhan Oluç ve Meral Danış Beştaş, dokunulmazlık fezlekelerini "siyasi kumpas" olarak değerlendirdiler. Oluç, iktidar ortaklarının HDP'ye karşı bu tavırlarını "Büyük bir hukuki kepazelik ile karşı karşıyayız" diye niteledi....Devamını oku