İnsan Hakları

Alman polisi, Erk Acarer soruşturmasını genişletti

1 hafta önce

Erk Acarer

Almanya'da evinin önünde bıçaklı saldırıya uğrayan ve dün de tehdit edilen gazeteci Erk Acarer'e yönelik Alman polisi tarafından başlatılan soruşturma genişletildi.

Almanya'nın başkenti Berlin'de yaşayan ve kısa süre önce evinde saldırıya uğrayan gazeteci Erk Acarer'in bu kez de kendisine tehdit notu atıldığını duyurması sonrası Berlin polisinden açıklama yapıldı.

 

DW Türkçe'nin aktardığına göre, polis sözcüsü çarşamba günü yaptığı açıklamada, soruşturmanın kapsamının genişletildiğini belirterek, Acarer'e kısa süre önce yapılan saldırı ile yumurtalı notun birbiriyle bağlantılı olup olmadığının araştırılacağı bilgisini verdi. Acarer'in yumurtaya sarılı halde atılan ve üzerinde 'Sen Bekle' yazılı notu emniyete teslim ettiği belirtildi.

 

Gazeteci Erk Acarer Salı günü Twitter hesabından, evine yumurtaya sarılı bir tehdit notunun atıldığını yazdı.

 

Gazeteci yaptığı paylaşımda, "başına gelecek yeni bir olayın sorumlusunun AKP-MHP iktidarı ve atıl kaldığını düşündüğü Alman hükümeti olacağını" söyledi.

 İlgili konular

polis

Yardım istediği polisin tabancasını kaptı

5 gün önce

İzmir'in Konak ilçesinde hastanede polisten yardım isteyen bir kişi, polisin silahını belinden kaparak korku dolu anlar yaşattı....Devamını oku
Türkiye Gazeteciler Cemiyeti

TGC: Polisin sekiz gazeteciye yönelik şiddetini kınıyoruz

1 hafta önce

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde IŞİD’in canlı bomba saldırısıyla ölen 33 genci anmak için İstanbul’da yapılan anmayı izlemeye çalışan sekiz gazeteciye yönelik polis şiddetini kınadı....Devamını oku