Gündem

Alparslan Kuytul gözaltına alındı

1 hafta önce

Alparslan Kuytul

Furkan Vakfı eski Başkanı Alparslan Kuytul, Adana'da gözaltına alındı.

Gaziantep’te bir camide itikafa giren Furkan Vakfı mensubu bir grubun salgın tedbirlerini ihlal ettikleri gerekçesiyle biber gazı müdahalesiyle gözaltına alınmasının ardından vakfın eski başkanı Alparslan Kuytul’un gözaltına alındığı öğrenildi.

 

Kuytul’un resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

 

"An itibari ile Alparslan Kuytul Hocaefendi, 14 yaşındaki oğlu ve birçok ildeki Furkan Gönüllüsü, itikaf ibadeti için bulundukları camilerde eş zamanlı operasyon ile gözaltına alındılar!"

 

Kuytul’un eşi Semra Kuytul da Twitter’dan “Camilere yapılan baskının akabinde evimin önüne gelen arkadaşlara polis resmen işkence yaparak gözaltı yaptı.. Hepsini gördük, kaydettik.. Paylaşacağız” mesajını paylaştı.

 

Gözaltı işleminin ardından bir grup vakıf gönüllüsünün Adana emniyeti ve Kuytul'un evinin önüne gittiği ancak polis müdahalesi ile karşılaştıkları sosyal medyada paylaşıldı:

 

Destek için giden gruptan bazı kişilerin de gözaltına alındığı belirtiliyor.İlgili konular

uyuşturucu

Silivri’de uyuşturucu operasyonu: 4 gözaltı

1 hafta önce

Silivri’de polis ekipleri tarafından yapılan uyuşturucu operasyonunda 4 kişi gözaltına alınırken, 2 adreste yapılan aramalarda bir miktar uyuşturucu madde ile çok sayıda silah ele geçirildi....Devamını oku
kelepçe

Alparslan Kuytul’un 14 yaşındaki oğluna ters kelepçe

1 hafta önce

Gaziantep’te bir camide itikafa giren Furkan Vakfı gönüllülerinin biber gazı sıkılarak camiden çıkarılması ve gözaltına alınmasının ardından grubun Adana başta olmak üzere birçok ildeki gönüllülerine operasyon yapıldı....Devamını oku