Politika

Alparslan Türkeş'in eşi Seval Türkeş'den, Kılıçdaroğlu’na telefon

1 hafta önce

türkeş

MHP'nin kurucusu Alparslan Türkeş'in eşi Seval Türkeş, organize suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı tarafından sosyal medya üzerinden tehdit edilen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na telefonla açtı. Türkeş, MHP ile ilgili rahatsızlığını ifade etti.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Karabük’ün Safranbolu ilçesinde sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle kahvaltıda buluştu. Daha sonra Safranbolu Belediyesi’ne geçerek, Başkan Elif Köse’ye ziyarette bulundu.

 

Kılıçdaroğlu, belediye çıkışında gazetecilerin soruları ile karşılaştı. AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan’ın Alaattin Çakıcı ile ilgili savcılığın soruşturma başlattığı açıklaması sorulunca Kılıçdaroğlu, cevap olarak şunları söyledi:

 

"Beni üzen nokta asıl şu. Meşru bir organın, siyasi partiler yasasına göre kurulmuş bir partinin üstelik Türkiye Cumhuriyeti tarihinde köklü olarak kabul ettiğimiz bir partinin genel başkanının bir mafya liderine sahip çıkması.

 

Asıl üzücü olan bu. Geri tartışmaların hiçbir önemi yok. Bu konuda beni duygulandıran telefon sayın Seval Türkeş’e ait. Aradı, büyük üzüntülerini dile getirdi. Bu partinin böyle bir pozisyona düşmesinin kendisi açısından da çok büyük bir rahatsızlık yarattığını ifade etti.

 

Bunu söylemek isterim. Diğerlerinin hiçbir önemi yok. Biz bildiğimiz yoldan kararlılıkla devam edeceğiz."İlgili konular

babacan

Ali Babacan'dan Erdoğan'a 'Alaattin Çakıcı' tepkisi!

1 hafta önce

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, organize suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı'nın Kılıçdaroğlu'nu tehdit etmesine sert bir şekilde eleştirdi....Devamını oku