Politika

Altun: CİMER'e 2020 yılında 6 milyona yakın başvuru yapıldı

6 gün önce

cimer

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, katılmış olduğu programda, "2020'de CİMER'e bir önceki yıla kıyasla yüzde 90 düzeyinde artışla 6 milyona yakın başvuru yapıldı" dedi.

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Türkiye Polis Radyosu'nda İpek Açar'ın hazırlayıp sunduğu "Can Cana" programına konuk olurken, İletişim Başkanlığı'nın misyonunun "Türkiye'nin kamusal iletişim stratejisini belirlemek ve yürütmek" olduğuna dikkati çekerek, iletişimi milli çıkarlar doğrultusunda stratejik bir bakış açısıyla ele aldıklarını, ülkenin itibarını koruyacak ve yükseltecek bir anlayışla ulusal ve uluslararası boyutta çalışmalar gerçekleştirdiklerini ifade etti.

 

Fahrettin Altun, "Derdimiz, bölgede ve dünyada söz sahibi olan ülkemizin yükselişine yakışır nitelikte ve değerde çalışmalar gerçekleştirmek, milletimizin sesini, devletimizin haklı mücadelesini bütün dünyaya duyurmak, ülkemize karşı haksız ve yalan ithamlarla yürütülen kara propaganda faaliyetlerine karşı mücadele etmek" diye konuştu.

 

2020'de CİMER'e bir önceki yıla kıyasla yüzde 90 düzeyinde artışla 6 milyona yakın başvuru yapıldığı bilgisini veren Altun, "Vatandaşlarımızın da çok yakından takip edip katıldığı ve bir bütün olarak iltifat gösterdiği bir proje. Devlet ve millet arasında iletişim köprüsü vazifesi görüyor ve şu anda dünyanın en büyük ölçekli kamu iletişim platformu. Bu konuda çok iddialıyız. CİMER'i devlet-vatandaş ilişkilerine olan katkısı nedeniyle dünya iletişim tarihinde devrim olarak nitelendirilecek bir yapı olarak değerlendiriyorum" diye konuştu.

 

 İlgili konular

ekonomi

Vatandaşın alım gücü eriyor

4 saat önce

Gıda fiyatlarında yıllık yüzde 20.6 artışla OECD şampiyonu olan Türkiye’de vatandaşların alım gücü giderek erirken, 10 gıda ürünü için bizde asgari ücretlinin 20.6 saat çalışması, İngiliz’in 2.27, Alman’ın ise 2.8 saat çalışması yeterli....Devamını oku
avrasya

Avrasya tüneli için Türkiye'nin ödeyeceği 2020 faturası dudak uçuklattı

2 hafta önce

Avrasya tünelinden geçmeyen 12 milyon araç için işletmeci şirkete Türkiye'’nin ödeyeceği 2020 faturası 48 milyon 769 bin dolar yani, 391 milyon 870 bin lira oldu....Devamını oku