Gündem

Altun'dan '128 milyar dolar' paylaşımı: Kaybolan tek bir kuruşumuz dahi yok

2 hafta önce

altun

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu'nun '128 milyar dolar' açıklamasını alıntılayarak, "Kaybolan tek 1 kuruşumuz dahi yok" paylaşımını yaptı.

Altun, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "128 milyar dolar kayıp' iftirasına karşı ısrarla hakikati söylemeye devam edeceğiz. Kaybolan tek bir kuruşumuz dahi yok. Tüm işlemler ve rakamlar şeffaf bir şekilde ortadadır. Türkiye, tüm yalan ve iftira kampanyalarına rağmen istikrarla büyüyecek!" ifadesini kullandı.

 

​Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu, 128 milyar dolar tutarındaki rezervin akıbetine ilişkin iddialara yanıt vermişti. Kavcıoğlu, "Herhangi bir kesime, banka veya firmaya ayrıcalıklı döviz işlemi gerçekleştirilmesi söz konusu değil" açıklamasını yapmıştı.

 İlgili konular

dolar

Yıl sonu dolar/TL beklentisi 8.71'e yükseldi

1 gün önce

Merkez Bankası Beklenti Anketi mayıs ayı sonuçlarına göre yıl sonu döviz kuru beklentisi 8.71 seviyesine yükseldi. Bir önceki anket döneminde dolar/TL kuru 8.57 düzeyindeydi....Devamını oku
piyasa

Merkez Bankası, piyasayı 47 milyar lira fonladı

1 hafta önce

Merkez Bankası'nın bugünkü repo ihalesine 110,9 milyar TL teklif gelirken bu tekliflerin 47 milyar lirası kabul gördü. Merkez Bankası, bugün düzenlediği bir hafta vadeli miktar bazlı repo ihalesi ile piyasayı 47 milyar TL fonlamış oldu....Devamını oku