Gündem

Ambulanslar bile Osmangazi Köprüsü’nden 236 TL ödeyerek geçiyor

2 hafta önce

Osmangazi Köprüsü

CHP İstanbul Milletvekili Ali Şeker, Osmangazi Köprüsü'nden ambulansların bile 236 TL ödemek zorunda kaldığını belirtti.

Şeker, "Kendi yurdunda yabancısın deniyor ambulanslara! Yani ülkemizdeki kendi köprülerimizden ambulanslarımızı bile geçiremez olduk” dedi.

 

Şeker, bir hastanın bu yüzden köprüden geçemediğini, ameliyata 2,5 saat gecikerek ölüm tehlikesi yaşadığını da anlattı.

 

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda konuşan CHP İstanbul Milletvekili Ali Şeker, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'na köprülerde geçiş ücretleriyle ilgili eleştiriler yöneltti. Şeker, geçiş ücreti garantili Osmangazi Köprüsü'nden ambulansların bile 236 TL ödediğini belirterek, “Kendi yurdunda yabancısın deniyor ambulanslara!” dedi. Konuyla ilgili açıklamasında Şeker, şunları söyledi:

 

“Osmangazi Köprüsü'nden 236 liraya bir ambulans geçiyor. Ambulanslardan dahi ücret alınıyor. ‘Kendi yurdunda yabancısın, senin değil orası' deniyor. Sağlık Bakanlığı bir ara bunlarla ilgili HGS uygulaması başlattı ama bunda da sıkıntılar var. Başka ambulanslar, belediye ambulansları, diğer ambulanslar, buradan geçerken bu parayı ödemek zorunda kalıyorlar.”

 

“Yavuz sultan Selim Köprüsü'nden geçemeyen hasta 2,5 saat gecikti”


Bir ambulansın yaşadığı sıkıntıyı da paylaşan Şeker, “Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nden geçemediği için birinci, ikinci köprüden geçen bir hasta daha geçen Kırklareli'de Koşuyolu Hastanesi'ne giderken 2-2,5 saat gecikti. Aort damarı parçalanan, patlayan, 'diseksiyon' dediğimiz hastalığa maruz kalan bir hasta 2-3 saat gecikmek durumunda kaldı” diye yaşananları anlattı.

 

“Kendi köprülerimizden ambulanslarımızı geçiremez olduk”


Ali Şeker, “Yani ülkemizdeki kendi köprülerimizden ambulanslarımızı bile geçiremez olduk” diyerek konuşmasını tamamladı.İlgili konular

bakan

Karaismailoğlu: Kanal İstanbul projesiye hizmetlerimizi taçlandıracağız

6 ay önce

Kanal İstanbul projesiyle ilgili olarak açıklama yapan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, "Modern bir dünya kentinin ulaşım altyapısını kurmak üzere çıktığımız bu yolda İstanbul'a Marmaray, Avrasya Tüneli, Yavuz Sultan Selim Köprüsü gibi çok önemli eserleri kazadırdık" dedi....Devamını oku