Politika

Ankara'da ‘şeriat çağrısı’ yapan bildiriler dağıtıldı

1 ay önce

ankara

Olayı sosyal medya hesabından paylaşan CHP Ankara Milletvekili Ali Haydar Hakverdi, "demokrasi ve laikliği küfür, oy kullanmayı kafirlik sayan, imamların ve devlet memurlarının dinden çıktığını söyleyen" ağır ifadelerin bulunduğunu söyledi.

Ankara’nın Mamak ilçesinin Misket Mahallesi’ndeki binalara bırakılan bildirilerde ‘şeriat çağrısı’ yapıldığını ifade eden CHP'li Ali Haydar Hakverdi, yaşanılan olayın çok dikkat çekici olduğunu belirtti.

 

Bildirilerin sokağa çıkma yasağında dağıtılması ise çok manidar bulundu. Bildirinin sonunda da ‘Fatih Sadri’ adlı bir kişinin sosyal medya hesabına atıfta bulunuluyor.

 

CHP Ankara Milletvekili Ali Haydar Hakverdi, konuyu kamuoyu gündemine getirerek, yetkililere şöyle seslendi:

 

“Şeriat çağrısı var. Atatürk’e, devlet memurlarına, din adamlarına hakaret var. Kim yaptıysa halkı kin ve nefrete sürüklüyor. Bunu herhangi bir sol yapı dağıtmış olsaydı, hemen gözaltına alınırlardı. Güvenlik kameralarından tespit edilebilir ve soruşturma başlatılmalı.”

 İlgili konular

s 400

Cumhuriyet yazarı: Ankara, elindeki S-400’leri bile çalıştıramaz

2 gün önce

Cumhuriyet gazetesi yazarı Orhan Bursalı, "Ankara, bırakın ikinci parti S-400 satın alırız yüksekten atmayı, 2.5 milyar dolar saydığı elindeki S-400’leri bile çalıştıramaz. Bunları depoya kaldırma olasılığı çok yüksek." görüşünü savundu....Devamını oku
trrenfaciası

Hızlı tren davası: TCDD Genel Müdürü sorulara cevap vermedi

6 gün önce

Ankara'da 13 Aralık 2018'de meydana gelen, 9 kişinin hayatını kaybettiği, 107 kişinin de yaralandığı Yüksek Hızlı Tren (YHT) kazasıyla ilgili, tutuksuz 10 sanığın yargılandığı davada, kaza tarihinde genel müdür yardımcısı olan TCDD Genel Müdürü Ali İhsan Uygun tanık olarak dinlendi....Devamını oku