Politika

Ankara'daki "Işık" polemiğine Eski Cumhurbaşkanı Sezer' de katıldı

6 gün önce

sezer

10. Cumhurbaşkanı ve Anayasa Mahkemesi Eski Başkanı Ahmet Necdet Sezer, TELE1 Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ’ın ışık polemiğine ilişkin sorusunu, “Dün Ankara’nın kurtuluşuydu, bu yüzden tüm kamu kurumlarının ışıkları açıktı.” diye cevapladı.

Anayasa Mahkemesi Eski Başkanı ve AKP’den önceki son Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, TELE1 Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ’a gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

 

İçişleri Bakanlığı ve AYM üyesi Engin Yıldırım arasında geçen ‘ışık’ polemiğine ilişkin değerlendirme yapan Sezer, Ankara’daki kamu kurumlarının ışıklarının neden açık olduğunu şöyle izah etti:

 

“13 Ekim Ankara’nın kurtuluşuydu, bu yüzden Ankara’da tüm kamu kurum ve kuruluşlarının ışıkları açıktı.” İlgili konular

navtex

Türkiye'den iki ayrı yeni Navtex

23 saat önce

Semadirek, Limni ve Bozbaba adalarının Lozan anlaşmasıyla belirlenen gayri askeri statüsünün ihlal edildiği belirtilerek iki ayrı Navtex duyurusu yayımlandı....Devamını oku
hakan

Ahmet Hakan: Keşke susmaya devam etseydiniz Ahmet Necdet Sezer!

5 gün önce

Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan, eski Anayasa Mahkemesi Başkanı ve 10. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer’in AYM üyesi Engin Yıldırım’ın “Işıklar yanıyor” paylaşımına ilişkin olarak açıklamada bulunmasını kınadı. ...Devamını oku