Politika

Anket şiketi başkanından Çakıcı tepkisi ve erken seçim tahmini

2 hafta önce

anket

Avrasya Araştırma Başkanı Kemal Özkiraz youtube kanalından yayınladığı video ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin 'dava arkadaşım' diyerek savunduğu organize suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı'nın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yaptığı tehdide tepki gösterdi. Özkiraz erken seçime ilişkin de şu değerlendirmede bulundu.

"En erken seçimi önümüzdeki sonbaharda çok küçük bir ihtimal... Muhalefetle uzlaşılarak bir anayasa yapılırsa, parlamenter sisteme geçilirse o zaman bekliyorum."

 

Kemal Özkiraz, Avrasya Araştırma Şirketi'nin youtube hesabından yayınladığı video ile Kılıçdaroğlu'na tehdidi ve olası erken seçim beklentisi üzerine değerlendirmelerde bulundu.

 

Kemal Özkiraz, Avrasya Araştırma Şirketi'nin youtube hesabından değerlendirmlerde bulundu. Özkiraz, olası erken seçim beklentisi üzerine ve Kılıçdaroğlu'na tehdidi dair açıklamalar yaptı.

 

Kılıçdaroğlu'nun Çakıcı tarafından tehdit edilmesine ilişkin Özkiraz "Hapis yatmış bir suç örgütü lideri, son af yasasıyla özel ricalar üzerine çıkarılmış bir suç örgütü lideri, ana muhalefet partisinin genel başkanına küfür ediyor, hakaret ediyor, tehdit ediyor... Üzerinden şu kadar vakit geçti halen en ufak bir açıklama yok. Kamuyu temsil eden bir kişi bile bu tehditleri kınamadı. İktidar tarafından siyaset kurumunu temsil eden bir kişi bile bu tehditleri kınamadı. Meclis başkanı bunu kınamadı mesela. Kemal Kılıçdaroğlu her şeyden önce bir millevekili TBMM başkanı bunu kınamadı. Çünkü onlar da henüz ne tarafta pozisyon alacaklarına karar veremediler. Bir bakacaklar düşünecekler Tayyip Erdoğan ve Bahçeli bu konu ile ilgili onları öğrenecekler sonra tepki verecekler ya da vermeyecekler. Ya da ona göre tepki verecekler... Türkiye böyle bir yer oldu." ifadelerini kullandı.

 

Erken seçime ilişkin de konuşan Özkiraz "AKP ve MHP'nin oy toplamı Recep Tayyip Erdoğan'ın alacağı oy oranı AKP'yi Erdoğan'ı seçime gidebilecek kadar cesaretlendirecek noktalarda değil hatta buna çok uzak. O yüzden seçim yapmasını beklemiyorum. En erken seçimi önümüzdeki sonbaharda çok küçük bir ihtimal... Muhalefetle uzlaşılarak bir anayasa yapılırsa, parlamenter sisteme geçilirse o zaman bekliyorum." dedi.İlgili konular

kılıcdaroglu

Kılıçdaroğlu’ndan kadınlara çağrı

15 saat önce

CHP lideri Kılıçdaroğlu,"Bütün kadın kardeşlerimden bir beklentim var. Diyeceksiniz ki, ister Hakkari'de, ister Edirne'de olun, siyasi partiler yasasına cinsiyet kotasını getiren partiye biz oy vereceğiz" dedi....Devamını oku
kemal

Kemal Kılıçdaroğlu: Borsa İstanbul’un yüzde 10’unu Katarlılara kaça sattık?

1 hafta önce

Borsa İstanbul’daki yüzde 10’luk payın Katarlılara satılmasına tepki gösteren Kılıçdaroğlu, "Türkiye artık eskisi gibi değil. Her şeyi sattık. İstanbul Borsası’nın bile yüzde 10’u sattık. Ödediğiniz vergi nereye gitti? Borsa İstanbul’un yüzde 10’unu Katarlılara kaça sattık? Bilmiyorsunuz. 600 vekil bile bilmiyor" diye konuştu....Devamını oku