Gündem

Arıcı hem kendini hem de ormanı yaktı

1 hafta önce

yangın

Denizli’de ormanlık alana yakın noktada bulunan arı kovanlarına bakım yaptığı sırada yanlışlıkla otların tutuşmasına neden oldu. Kısa sürede ormanlık alanı saran alevlere müdahale etmek isteyen arıcı yaralanarak hastaneye kaldırıldı.

Pamukkale ilçesi Karakurt Mahallesi'nde ormanlık alana yakın bir noktada arı kovanları bulunan bir şahıs, arıların bakımını yapmak isterken yanlışlıkla ateşle otları tutuşturdu.

 

Bu sırada alevler kısa süre içerisinde ormanlık alana doğru ilerledi. Ne olduğunu anlayamayan arıcı, bir yandan alevlere müdahale etmek isterken diğer yandan ise yardım istedi.

 

Yapılan ihbar üzerine bölgeye Denizli Orman İşletme Müdürlüğüne bağlı çok sayıda arazöz ve yangın söndürme helikopteri sevk edildi.

 

Ekiplerin kısa sürede yangını kontrol altına alırken alevlere ilk müdahalede bulunan arıcı ise kolunun ve vücudunun farklı bölgelerinin yanması sonucu yaralandı.

 

2 saatlik çalışmanın ardından yapılan kontrollerde yaklaşık 7 dönüm alanın zarar gördüğü belirlendi.

 

Yangına neden olduğunu söyleyen arıcı ise hastaneye kaldırılırken, sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.İlgili konular

katilarılar

Kastamonu ormanlarında 'katil arı' görüldü: Kestane ağaçlarını kuruttu

1 saat önce

Kestane üreticileri arasında 'katil arı' olarak bilinen ve kestane ağaçlarının tamamen kurumasına neden olan 'gal arısı' Kastamonu ormanlarında görüldü. Geçimini arıcılıkla sağlayan vatandaşlar yetkililerden yardım istedi....Devamını oku
yangın

Adana'da çıkan yangında 10 dönümlük alan zarar gördü

1 hafta önce

Adana'nın Sarıçam ilçesinde, ormanlık alanda yangın meydana geldi. Ekiplerin kısmen kontrol altına aldığı yangında 10 dönümlük ormanlık alan yandı....Devamını oku