Yaşam

Arsa fiyatlarında 8 yılda yüzde 1000'in üzerinde artış

1 yıl önce

Arsa

Son dönemde artan konut fiyatları, yatırımcıların arsa ve tarlaya olan ilgilerini artırırken, ülke genelinde arsa, tarla dükkan gibi konut dışı gayrimenkullerin satışı 1,5 milyon adedi aşarak rekor kırdı.

Hürriyet'ten Gülistan Alagöz'ün TSKB Gayrimenkul Değerleme’den edindiği bilgilere göre yatırımını doğru lokasyonda arsa ve tarlaya yapanlar kazançlı çıktı.

 

İstanbul Arnavutköy’de Tarla Fiyatları 2013’ten bu yana yaklaşık yüzde 600 artarken, Eyüp’te bu artış yüzde 700’ü aştı, Çatalca’da yüzde 500’ü buldu.

 

Beykoz’da tarla fiyatı 8 yılda yüzde 1000’in üzerinde artarken, Sarıyer’de arsa Fiyat artışı yüzde 300’ü aştı. Çanakkale Köprüsü ile değerlenen Lapseki’de yüzde 1400 artışlar kayda geçerken, İzmir’de Arsa Fiyatları yüzde 300’ü aşan oranda arttı.

 

TSKB Gayrimenkul Değerleme Genel Müdür Yardımcısı Ozan Kolcuoğlu, İstanbul Havalimanı, Kuzey Marmara Otoyolu ve Kanal İstanbul projelerinin arsa ve arazi alımında önemli rol oynadığını söyledi.İlgili konular

EPDK

EPDK'ye elektrikte tavan fiyat belirleme yetkisi verilecek!

1 yıl önce

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’na (EPDK) elektrik alım fiyatlarını belirleme yetkisi verilecek....Devamını oku
Şahin Şerifoğulları

‘Metrekaresi 1 lira’ sözünü veren AKP’li başkandan 450 liraya satış

1 yıl önce

AKP’li Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, 24 Ocak 2020'deki 6,8’lik depremin ardından merkez Abdullahpaşa Mahallesi'ndeki hazine arazilerinin metrekaresinin 1 liraya vatandaşlara verileceğini açıklamıştı....Devamını oku