Gündem

Arvasilerdeki 'Sakal-ı Şerif'i çaldılar

2 yıl önce

Arvasilerdeki 'Sakal-ı Şerif'i çaldılarArvâsî Ailesi torunu Prof. Dr. Hasan Fehim Üçışık’ın evindeki ‘Sakal-ı Şerif’ çalındı. Olayla ilgili Prof Üçışık, "15 yıldır bendeydi. Kimseye de ilan etmedim. Devlet birimlerinin bulacağına inanıyorum" dedi.
 
 
Olayla ilgili bir kişi tutuklanırken, ‘Sakal-ı Şerif’ bulunamadı. İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hasan Fehim Üçışık’ın evine giren hırsızlar Arvasi Ailesi’nde babadan oğula devredilen Hz. Muhammed’e ait “Sakal-ı Şerif”i çaldı. Bulunduğu kasada para ve ziynet eşyaları olmasına rağmen sadece Sakal-ı Şerif’i çalan hırsızlar ortadan kayboldu.
 
TBMM Dilekçe Komisyonu ile Kamu Denetçiliği Kurumu’na (KDK) başvuran Üçışık, silahlı soygunun ardından hırsızlığın yapıldığı eve gelen güvenlik güçlerinin, maskeli ve eldivenli soygunculara ait iz bulamadığını iletti. Üçışık, “Biz Arvasi ailesiyiz. Sakal-ı Şerif’in bizim ailemizde olduğu bilinir, hakikidir ve babadan oğula silsile olarak geçer. 15 yıldır bendeydi. Kimseye de ilan etmedim. Devlet birimlerinin bulacağına inanıyorum” dedi.
 


İlgili konular

polis

Hırsızlar yakalanınca çaldıkları altınları polis otosuna saklamışlar!

1 yıl önce

Samsun’da bir hafta içinde 4 farklı evden hırsızlık yapanlar çaldıkları altınları, karakola götürülmek için bindirildikleri polis otosuna sakladıkları anlaşıldı....Devamını oku
13

Camiye giren hırsızlar henüz parası ödenmemiş muslukları çaldı

2 yıl önce

Denizli’de hırsızlar bir caminin musluklarını çalarak kayıplara karıştı. Çalınan muslukların ise henüz parasının bile ödenmediği ortaya çıktı....Devamını oku