Sağlık

Aşı karşıtları kendilerini ‘savaş’a hazırlıyor

1 yıl önce

aşı karşıtları

İngiltere'de radikal aşı karşıtları hükümete savaş açtı.

Eski askerlerden oluşan ve kendilerini 'savaşa hazırlayan' grubun, aşı merkezlerini, polisi ve okulları hedef alan eylemler düzenlemeyi planladığı da ortaya çıkarıldı.

 

İngiltere’de radikal aşı karşıtları kendilerini ‘savaş’a hazırlıyor: Aşı merkezlerini ve okulları hedef almalıyız
İngiltere’de bir grup radikal aşı karşıtı, hükümete karşı bir “savaş”a hazırlanmak için askeri tarzda eğitimler düzenlediklerini gösteren görüntüler yayınladı.

 

İngiltere Silahlı Kuvvetleri’nden eski askerlerin de yer aldığı “Alpha Men Assemble” isimli örgüt, son yayımladıkları video ile aşı merkezlerini, okulları ve polisi hedef almakla tehdit etti.

 

İngiliz Daily Mail gazetesi muhabiri, Staffordshire’daki bir parkta, çoğunlukla orta yaşlı ve beyaz erkeklerden oluşan aşı karşıtı hareketini görüntülemeyi başardı.

 

Eski bir Kraliyet Piyadesi olan Danny Glass’ın da yer aldığı görüntüler İngiltere’de kısa sürede gündeme otururken, Glass’ın bu ‘savaş’ın korkaklara göre olmadığı ifadeleri de yer aldı.

 

Daily Mail gazetesi, “Alpha Men Assemble” ismini alan örgüt içindeki yaklaşık 100 kişinin ‘aşı merkezlerini, okulları, polisi, halk sağlığı merkezlerini ve meclis üyelerini hedef alan’ saldırılarda bulunacağını aktardı.

 

Şifreli mesajlaşma uygulaması Telegram’da 7 binden fazla abonesi olan grup, daha ılımlı aşı karşıtı protestolara da karşı görül savunuyor.

 

İngiliz Daily Mail gazetesi, grubun içine sızarak öğrendiklerini şöyle sıraladı; “Ordu gazileri, gönüllülerin doğrudan eylem için ‘profesyonel olarak’ hazırlanmalarını sağlamak için çok sayıda gönüllüyü yürüyüş ve kickboks gibi eğitimlerden geçiriyor.”

 

Alpha Men Assemble’ın geçen ay kurulduğu ancak kısa sürede üye sayısını artırdığı da açıklandı.İlgili konular

test

Türkiye'de günlük Koronavirüs! 61 kişi daha yaşamını yitirdi

10 ay önce

Sağlık Bakanlığı'nın verilerine göre son 24 saatte yapılan 272 bin 435 testte 14 bin 364 vaka kaydedildi. 61 kişi hayatını kaybederken, 18 bin 526 kişinin de tedavisi tamamlandı....Devamını oku
test

Türkiye'de günlük Koronavirüs! 77 kişi daha can verdi

10 ay önce

Sağlık Bakanlığı'nın verilerine göre son 24 saatte yapılan 298 bin 461 testte 16 bin 894 vaka kaydedildi. 77 kişi hayatını kaybederken, 19 bin 553 kişinin de tedavisi tamamlandı....Devamını oku