Dünya

Askeri uçak düştü: 13 ölü, 16 yaralı

5 gün önce

askeri uçak

Myanmar'da askeri uçağın düşmesi sonucu ilk belirlemelere göre 13 kişi hayatını kaybetti, 16 kişi yaralandı.

Mandalay İtfaiye Teşkilatından yapılan yazılı açıklamada, Myanmar'da 16 ordu personelini taşıyan askeri uçağın öğle saatlerine doğru Mandalay'daki bir çelik fabrikasının üzerine düştüğü bildirildi.

 

13 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ


Kazada ilk belirlemelere göre 13 kişinin hayatını kaybettiği, 16 kişinin ise yaralandığı kaydedildi.

 

Kazanın nedeninin ise araştırıldığı belirtildi.

 

MYANMAR'IN DEVRİK LİDERİ SUU Çİİ HAKKINDA YOLSUZLUK DAVASI


Myanmar ordusunun yayın organlarından Global New Light of Myanmar gazetesinde yer alan haberde, Yolsuzlukla Mücadele Komisyonunun, Suu Çii ve gözaltındaki diğer 3 yetkili hakkındaki yolsuzluk iddialarını incelediği bildirildi.

 

Komisyonun incelemelerinde Suu Çii'nin, eski Yangon eyalet liderinden 600 bin dolar rüşvet ve altın kabul ettiğinin doğrulandığı kaydedildi.

 

Suu Çii'nin ayrıca kendi yetkilerini kullanarak, Yangon'a bağlı Bahan ilçesindeki araziyi tanıdık bir vakfın kullanımına tesis ettirdiğinin doğrulandığı bildirildi.

 

Komisyonun Suu Çii ve beraberindeki yetkilileri, Yolsuzlukla Mücadele Kanunu'nun 55. maddesini ihlal etmekten suçlu bulduğu ve yolsuzluk davası açılması için başkent Nepido'daki polis merkezine dilekçe verildiği ifade edildi.

 

Suu Çii, hakkındaki yolsuzluk suçlamaları kabul edilirse 15 yıla kadar hapis cezasına çarptırılacak.

 

Gözaltına 1 Şubat'ta alınan Suu Çii, önceki duruşmalarda, ülkenin ithalat ve ihracat yasalarını ihlal etmek, ulusal afet yönetimi kanununa uymamak ve zimmetine para geçirmek, Devlet Sırları Yasası’nı ihlal etmek ve rüşvet kabul etmekle suçlanmıştı.

 

Suu Çii'nin bir sonraki duruşması 14 Haziran'da yapılacak.

 İlgili konular

demirel

Ağır ceza hakimi Buket Demirel evinde ölü bulundu

2 gün önce

Ankara 9. Ağır Ceza Mahkemesi üyesi hakim Buket Demirel, bu sabah yakınları tarafından Batıkent Turgut Özal Mahallesi'nde yalnız yaşadığı evinde ölü bulundu....Devamını oku
darbe

Myanmar'da darbe karşıtı eylemlerde 7 kişi daha yaşamını yitirdi

1 ay önce

Myanmar'da üç ay önce askeri darbe ile yönetime el koyan askere karşı düzenlenen protesto gösterilerinde yedi kişinin daha yaşamını yitirdiği bildirildi....Devamını oku