Türkiye Haberleri

Avukat Aytaç Ünsal’ın tedavi gördüğü cemevine polis baskın yaptı

2 hafta önce

avukat

Ölüm orucu eyleminin 217’nci gününde tahliye edilen avukat Aytaç Ünsal’ın İstanbul Küçükarmutlu’da tedavi gördüğü cemevine özel harekat polisleri tarafından sabaha karşı baskın yapıldı.

Polis baskınına tepki gösteren Ünsal, “Bağışıklık sistemim zayıf olmasına rağmen evin içine onlarca polis doldu. İbadet yapılan yerlere ayakkabılarıyla girdiler” dedi.

 

Avukat Aytaç Ünsal, uzun namlulu özel harekat polislerinin tedavi gördüğü cemevine baskın düzenlediğini belirtti. Gazete Duvar’da yer alan habere göre, yapılan cemevine yapılan baskında 5 kişinin gözaltına alındığını kaydedildi.

 

Ünsal, şunları söyledi: “Küçükarmutlu Mahallesi’nde tedavi gördüğüm ev, uzun namlulu silahlı özel harekat polisleri tarafından sabaha karşı kapısı kırılarak basıldı. Bağışıklık sistemimin zayıf olmasına rağmen evin içine onlarca polis doldu. Eşyalarımı elleriyle kirlettiler. Aynı anda cemevine de girerek insanları gözaltına aldılar. Benim gördüğüm 5 kişiydi ama daha fazla da olabilir. İbadet yapılan yerlere ayakkabılarıyla girdiler. Faşizmin Yargısının Reformu daha çok baskı ve şiddettir. Bizim ülkemizde yargı reformu bir devlet terörü demek. Biz boyun eğmeyeceğiz. Devlet terörüne son verilsin! Bu baskıya teröre teslim olmayacağız.”

 İlgili konular

polis

Kahramanmaraş'ta otelde polislere silahlı saldırı: 1 polis şehit

1 gün önce

Antalya'da cinayet şüphelisi olarak hakkında yakalama kararı bulunan Muhammet Karataş (22), Kahramanmaraş'ta kaldığı otelde kendisini gözaltına almaya gelen polislere silahla saldırdı. Saldırıda biri ağır, 2 polis memuru yara aldı. Yaralı polis memurlarından Barış Göl, hastanede şehit olurken, kaçan şüpheli saatler sonra ele geçirildi....Devamını oku
hdp

HDP Van il binasına polis baskını

1 hafta önce

Van’da sabah saatlerinde ev baskınları düzenleyen polis 4 kişiyi gözaltına alırken, HDP İl binasına girerek burada da arama yaptı....Devamını oku