Gündem

Avukata beyzbol sopasıyla saldırmıştı: İlk celsede tahliyeyi kaptı

1 yıl önce

avukat Osman Karakuş

Küçükçekmece'de avukat Osman Karakuş'un tahliye davası açtığı Murat Yaraşır tarafından beyzbol sopası ile darp edilmesine ilişkin davanın görülmesine başlandı.

Mahkeme görülen ilk duruşmada tutuklu sanık Murat Yaraşır’ın tahliye edilmesine karar verdi.

 

Küçükçekmece'de avukat Osman Karakuş'un tahliye davası açtığı Murat Yaraşır tarafından beyzbol sopası ile darp edilmesine ilişkin davanın görülmesine başlandı.

 

Küçükçekmece 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmada, tutuklu sanık Murat Yaraşır hazır bulundu. Duruşmaya müşteki Osman Karakuş ile taraf avukatları da katıldı.

 

Duruşmada savunması sorulan tutuklu sanık Murat Yaraşır “Müşteki Osman Karakuş’u ilk olarak 2014 yılında tanıdım, o dönem bina yöneticisiymiş. Bu süreçte çeşitli olaylar yaşandı. Müşteki Osman bize karşı husumet beslemektedir. Olayın yaşandığı dönemde binada apartman yöneticisi seçimi için bina toplantısı vardı.

 

Müşteki o dönem sürekli bina toplantısı olması için taleplerde bulunuyordu. Ayrıca bizim aleyhimize diğer komşuları kışkırtıyordu. Toplantı öncesinde bizim bina aidatlarını ödemediğimizi iddia edip bina hesap defterlerini incelemek istemiş.

 

Amacı bizim açığımızı yakalayıp bina toplantısına katılmamızı engellemekmiş. Bina sakinlerinin bulunduğu bir Whatsapp grubu vardır. Bu grupta ben ve müşteki Osman’da vardır. O gün bina toplantısına ben katıldım, yalnız müşteki Osman o toplantıya katılmamıştı. Benim katılacağımı öğrenince toplantıya gelmemiş” dedi.

 

“SOPA İSABET ETTİ Mİ BİLMİYORUM”

 

Toplantı bittikten sonra kişisel bilgilerinin apartman Whatsapp grubunda Osman Karakuş tarafından paylaşıldığını söyleyen sanık Yaraşır “Bunun üzerine grupta kişisel verilerimin izinsiz paylaşılmasından dolayı yasal haklarımı kullanacağımı söyledim.

 

Ayrıca ‘erkek adam gelir yüzümüze konuşur, arkamızdan iş çevirmez' şeklinde yazdım. Müşteki aynı grupta ‘benim kimseden korkum yok, toplantıya şu gerekçeyle katılmadım' gibisinden bir şeyler yazmıştı. Bana karşı hakaret içerikli mesaj yazdı. Ben ise ‘o zaman aşağıya in konuşalım' diye gruba yazdım ancak orada konuşalım kelimesi yanlış çıkıp ‘kapışalım' şeklinde olmuş. O da ‘tamam' deyince binanın garaj kısmına inmek için evden dışarı çıktım. Evden çıkarken yanıma herhangi bir şey almamıştım. Aniden müşteki Osman karşıma çıktı.

 

O sırada otoparkın binaya açılan kapısının kapandığını fark ettim. Kapının olduğu tarafa doğru döndüğüm sırada müştekinin elinde sopa ile aniden sağ kulağımın olduğu bölgeye vurdu. Sonra tekrar hamle yapıp yine baş bölgeme sopa ile vurdu. Aldığım darbenin etkisi ile yere düştüm, sendeledim. Bana yine hamle yapmaya çalışınca ayaklarından tuttum ve çektim. Çekince dengesini kaybetti ve yere düştü. Yerde iken tekrar bana saldırdı aramızda bu şekilde bir boğuşma yaşandı, elleri ile ve tırnakları ile yüz bölgeme de vuruyordu.

 

Sopa ile vurmaya çalışınca sopadan tuttum, karşı tarafı uzaklaştırmak için salladım. O sırada sopa müştekiye isabet etti mi onu bilmiyorum. Müştekinin eşini gördüm. Elinde cep telefonu ile beni kayda alıyordu. Suçlamaları kabul etmiyorum, öncelikle tahliyeme ve beraatime karar verilmesini talep ederim” şeklinde konuştu.

 

“ADAM ÖLDÜRÜYORLAR DİYE BAĞIRMAYA BAŞLADILAR”

 

Müşteki Osman Karakuş ise sanığın olay günü elinde beyzbol sopası ile geldiğini söyleyerek “Aniden kafa bölgemi hedef alıp hamle yaptı. İlk hamle yapınca ben kafamı çektim o sırada sopa omuzuma ve kol kısmıma isabet etti. Sonra sanık kafa bölgemi hedef alıp arka arkaya sopayla vurmaya başladı, ben hamlelerinden kurtulmak için ona sarıldım, sarılınca itişme oldu ikimizde yere düştük.

 

Yerde bir müddet boğuştuk. Sonra ben hemen kaçmak için ayağa kalkıp garaj kapısına yöneldim. Garajdan çıktıktan sonra da 1-2 defa daha sopayla kafa bölgeme vurmaya devam etti.

 

Sonra baktım diğer elinde 20 cm boyutlarında ucu sivri eski antika bıçaklara benzer bir bıçak gördüm. Bıçağı görünce iyice korkuya kapıldım. Bir aracın arkasına saklandım. Sanık benim olduğum yere elinde bıçak ve sopa ile gelince aracın diğer kısmına geçtim. Bu şekilde aramızda bir kovalamaca oldu.

 

Sonra dışarıdaki vatandaşlar bizi görüp ‘adam öldürüyorlar' diye bağırmaya başladılar. Kafama sopa ile aldığım darbelerin etkisiyle alın kısmımda 4 ve 6 cm’den fazla 2 ayrı yarık vardır. Ayrıca kafamın saçlı sol kısmında büyükçe 2 tane yarık oluşmuştur. Toplam 32 dikiş atıldı. Sanık olay sırasında beni öldürmeye çalışmıştır. Şikayetçiyim davaya katılma talebim vardır” şeklinde konuştu.

 

Ara kararını açıklayan mahkeme heyeti, delillerin toplanmış olması ve suç vasfının değişme ihtimali nedeniyle sanığın adli kontrol şartı ile tahliyesine hükmetti.

 

Duruşma eksikliklerin giderilmesi için ertelendi

 

Duruşmanın bitmesinin ardından adliye önünde konuşan Osman Karakuş “Şahsıma karşı avukat olmam hasebiyle komşum Murat Yaraşır tarafından ‘öldürmeye teşebbüs' eylemi neticesinde ciddi şekilde yaralandım. Maalesef bu olay adil şekilde mahkeme huzurunda yansıtılmadı. Bunun temel gerekçesi apartman sakinlerinin bu olaydan duydukları rahatsızlık ve olayı mahkeme huzurunda hafifletmeleridir.

 

Bir apartman sakininin gerçeğe aykırı şekilde beyan vermesi neticesinde suç vasfının değişmesi ihtimaline binaen sanık tahliye edildi. Burada adalet gerçekleşmedi hak yerini bulmadı. Kamu vicdanını rahatlatacak bir durum ortaya çıkmadı” şeklinde konuştu.İlgili konular

tahliye

Bakan Çavuğoğlu, Ukrayna'dan tahliye edilenlerin sayısını açıkladı: 13120

1 yıl önce

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Rusya-Ukrayna savaşı nedeniyle bugüne kadar 13 bin 120 Türk vatandaşının tahliye edildiğini açıkladı....Devamını oku
Rus

Avrupa’da mahsur kalan Ruslar, Türkiye üzerinden tahliye edilecek

1 yıl önce

Rusya Seyahat Endüstrisi Birliği (RST) Başkan Yardımcısı Dmitry Gorin, Rus uçaklarına hava sahasını kapatan Avrupa ülkelerinde mahsur kalan Rus turistler ile alakalı konuştu....Devamını oku