Ekonomi

Aydın’ın Kuşadası ilçesinde Erdoğan'dan imar peşkeşi

1 ay önce

imar

Aydın’ın Kuşadası ilçesinde yazlık siteler arasında kalan 22 dönümlük tek yeşil alanı imara açıldı. Özelleştirme İdaresi tarafından “Turizm, ticaret, konut alanı” olarak değiştirilen alan, Cumhurbaşkanlığınca onaylanan imar değişikliği, Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlandı ve Aydın Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ile Kuşadası Belediyesi’nde askıya çıkarıldı.

Mülkiyeti Hazineye ait 22 dönüm arazinin imarının yeşil alandan çıkarılarak “Turizm, ticaret, konut alanı” olarak değiştirilmesi Kuşadası'nda tuhaf karşılandı. Yazlık siteler arasında kalan arazinin, kamu kullanımına ait yeşil alan ve önündeki Kocagöl ile birlikte rekroasyon alanı olarak düzenlenmesi beklenirken imara açılması özellikle mahalle sakinlerinin sert tepkilerine neden oldu.

 

Özelleştirme İdaresince hazırlanan imar plan değişikliği, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan imzasıyla onaylanan şekliyle Aydın il Çevre Müdürlüğü ve Kuşadası Belediyesi'nde askıya çıkarıldı. Güzelçamlı Mahallesi’nin yapılaşmadan kurtulabilmiş en büyük rekroasyon alanının imara açılmasını çok manidar bulan mahalle sakinleri, “İmar planının bizzat Cumhurbaşkanının imzası ile olması ilginç” diye yorumladılar.

 İlgili konular

erdoğan

Erdoğan: İşbirliğimiz hiçbir surette üçüncü ülkelere karşı değildir

6 saat önce

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenski, Ankara'daki baş başa ve heyetler arası görüşmenin ardından ortak basın toplantısı gerçekleştirdi. Erdoğan, "Mevcut krizin Ukrayna'nın toprak bütünlüğü ve uluslararası hukuk temelinde barışçıl, diplomatik yöntemlerle çözülmesi gerektiğine inanıyoruz" diye konuştu....Devamını oku
italya

İtalya Başbakanı Erdoğan'a 'diktatör' dedi

1 gün önce

İtalya Başbakanı Mario Draghi, Avrupa Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen’in Ankara ziyaretinde yaşanan koltuk skandalı nedeniyle Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'a yönelik "diktatör" ifadesini kullandı....Devamını oku