Politika

Babacan: 'Barınamıyoruz' diyen gençler adalet arıyor

2 ay önce

Babacan

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, partisinin Eyüpsultan İlçe Kongresinde konuştu.

Babacan'ın konuşmalarından öne çıkanlar şöyle:

 

“Bugün İstanbul’daki ilk kongremizi Eyüpsultan’da gerçekleştiriyoruz. Kongremizin demokrasi mücadelemiz için hayırlı olmasını temenni ediyorum.

 

Herkes adalet arıyor, ‘Barınamıyoruz’ diyen gençler, ‘Yaşamak istiyoruz’ diyen kadınlar, ‘Geçinmek istiyoruz’ diyen işsizler, işçiler, umutsuzluğa sevk edilen gençler… Herkes adalet arıyor.

 

Gençlerin umudu sizin oyuncağınız değil. Atamaları acil ihtiyaca göre dağıtın.

 

Sayın Erdoğan çok ilginç bir şey yapmış. Önceden ‘Haftanın Düşmanı’ panosunu teker teker dolduruyordu, bu defa toplu zincirleri, marketleri, kasapları, hepsini toplamış, panonun tamamını bu hafta etiketlerle doldurmuş. Haftanın düşmanı fahiş fiyat etiketleri.

 

Döviz kurunu kontrolünü sen kaybet ondan sonra suçluyu esnaf olarak göster. Bu ülkedeki fiyatların artışının sebebi belli döviz kuru. Merkez'in para politikasını bizin manavımız, kasabımız mı yönetiyor ya?

 

Sorundan bahsedeni hemen düşman ilan ediyorlar. Bazen terörist diyorlar. Bu iki ortak şimdi de 'Kürt sorunu yoktur' diyor. Kürt meselesinin olup olmadığını merak edenler bu soruyu bu ülkede yaşayanlara sorsunlar. Sayın Bahçeli Türkiye artık sizin bu öfke dolu dilinizden, bağırıp çağırmanızdan bıktı.

 

Çocukların oynadığı alanlarda panzerler geziyorsa, yoğunlukla Kürt vatandaşlarımızın yaşadığı şehirlerde belediyelere kayyumlar atanıyorsa, ülkemizde hala ana dili hakkı tartışılıyorsa bir mesele var demektir. Bu meselenin adı da Kürt meselesidir.

 

Bu iktidar, Kürt meselesini diriltti.

 

Ülkeyi yayık ayranına çevirdi. Bir gün düşman dediğine öteki gün dostum diyebiliyor alıştık artık.İlgili konular

Resmî Gazete

Cumhurbaşkanlığı atama kararları Resmî Gazete'de

43 dakika önce

Hazine ve Maliye Bakanlığı dahil, TEİAŞ, İŞKUR gibi pek çok kuruma yeni isimler atandı; Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürü görevden alındı....Devamını oku
Dünya Çocuk Hakları Günü

20 Kasım gün özeti

6 gün önce

Günün önemli haber başlıklarını sizlerle paylaşıyoruz...Devamını oku